Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

RN PKN Orlen zgodziła się na budowę instalacji Visbreakingu w zakładzie w Płocku

1
Podziel się:

Rada nadzorcza PKN Orlen wyraziła zgodę na realizację fazy EPC zadania inwestycyjnego o nazwie "Instalacja Visbreakingu w zakładzie produkcyjnym w Płocku", podała spółka. Umożliwi ona zwiększenie uzysków wysokomarżowych w całej rafinerii PKN Orlen w Płocku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 1 mld zł.

RN PKN Orlen zgodziła się na budowę instalacji Visbreakingu w zakładzie w Płocku

"Jesteśmy globalną marką, która optymalizuje produkcję we wszystkich swoich rafineriach, także poza granicami kraju, wzmacniając tym samym pozycję na międzynarodowym rynku. Teraz wchodzimy w kolejny, bardzo ważny etap realizacji jednej z kluczowych dla nas inwestycji, jaką jest budowa instalacji Visbreakingu w Płocku. Umożliwi ona jeszcze efektywniejszy przerób ropy, a w konsekwencji wpłynie na wzrost zysków i zwiększy ich stabilność" - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Realizacja projektu ma na celu poprawę efektywności przerobu ropy poprzez zwiększenie uzysków produktów o wysokiej marży w wyniku pogłębionej konwersji pozostałości próżniowej z instalacji DRW, podano również.

"Proces Visbreakingu jest technologią sprawdzoną i stosowaną już w grupie kapitałowej Orlen w rafineriach w Czechach oraz na Litwie. Instalacje Visbreakingu cechują najniższe nakłady inwestycyjne (CAPEX) spośród wszystkich dostępnych technologii zagospodarowania pozostałości próżniowej" - czytamy w materiale.

Realizacja projektu została zatwierdzona przez zarząd PKN Orlen 22 października 2019 roku.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 109,7 mld zł w 2018 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
....
4 lata temu
Ktoś to przetłumaczy z branżowego na nasze? I czemu to żelaztwo takie drogie?