Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
18.02.2020 08:22

RN PKP Cargo zgodziła się na zakup energii od PKP Energetyka za 1,11 mld zł

Rada nadzorcza PKP Cargo wyraziła zgodę na zawarcie umowy na sprzedaż energii elektrycznej i świadczenie usług dystrybucji pomiędzy PKP Cargo a PKP Energetyka (dostawca), podało PKP Cargo. Przewidywana wartość umowy w okresie jej obowiązywania wynosi łącznie 902,55 mln zł netto (1 110,14 mln zł brutto).

Podziel się
Dodaj komentarz

"Przedmiotem umowy jest sprzedaż energii elektrycznej (energia trakcyjna) oraz świadczenie usług dystrybucji energii trakcyjnej na potrzeby prowadzenia działalności przewozowej trakcją elektryczną pociągami należącymi do odbiorcy oraz na potrzeby pociągów uruchamianych przez innych przewoźników z wykorzystaniem lokomotyw elektrycznych odbiorcy, którzy nie są obciążani za zużywaną energię elektryczną na podstawie odrębnych umów. Umowa określa wielkość mocy umownej w okresie rozliczeniowym i prognozowaną wielkość zużycia energii trakcyjnej" - czytamy w komunikacie.

Umowa zostanie zawarta na okres od 1 stycznia 2021 r. do 31 grudnia 2022 r.

Cena sprzedaży energii elektrycznej dla odbiorcy wyliczona jest zgodnie ze wzorem ustalonym dla lat 2021-2022. Model wyznaczania ceny energii obowiązującej w poszczególnych latach określa oferta sprzedaży energii elektrycznej, która stanowi integralną część umowy, wskazano również.

Umowa określa, że w przypadku zmiany przepisów obowiązujących w dniu złożenia oferty, cena energii elektrycznej zostanie skorygowana na zasadach określonych w umowie.

PKP Cargo zadebiutowało w 2013 r. na warszawskiej giełdzie. Spółka działa w segmentach: przewozów towarów, intermodalnym, spedycji, oraz napraw taboru, posiada własne zaplecze modernizacyjne i własne terminale przeładunkowe. Spółka jest przewoźnikiem nr 1 w Polsce oraz drugim przewoźnikiem w Unii Europejskiej. W 2018 r. miało 5,18 mld zł skonsolidowanych przychodów.

Tagi: energetyka, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz