Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Rząd chce, by przy przetargach używać transmisji w czasie rzeczywistym

0
Podziel się:

Wykorzystanie środków komunikacji elektronicznej przy realizacji zadań związanych z przeprowadzaniem przetargów na zbycie nieruchomości z zasobów publicznych zakłada projekt nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie sposobu i trybu przeprowadzania przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości, dostępny na stronach Rządowego Centrum Legislacji (RCL)

Rząd chce, by przy przetargach używać transmisji w czasie rzeczywistym

Proponowane zmiany dotyczą szczególnego trybu przeprowadzania przetargów w okresie stanu zagrożenia epidemicznego lub stanu epidemii.

Projekt wprowadza rozwiązania, umożliwiające przeprowadzenie przetargu ustnego przy użyciu środków komunikacji elektronicznej (transmisji w czasie rzeczywistym) z zachowaniem zasad bezpieczeństwa oraz możliwości identyfikacji uczestników przetargu i członków komisji przetargowej. Ma to zagwarantować ciągłość realizacji zadań przez organy przeprowadzające przetargi, przy zachowaniu szczególnych środków ostrożności w celu ograniczenia ryzyka epidemiologicznego.

Planowane jest też rozszerzenie obowiązku informacyjnego organów i wprowadzenie wymogu publikacji ogłoszenia o przetargu oraz informacji o sposobie rozpatrzenia skargi w Biuletynie Informacji Publicznej. Ma to zwiększyć dostępność informacji o zadysponowaniu mieniem publicznym przez organy reprezentujące Skarb Państwa oraz jednostki samorządu terytorialnego.

Projektowane zmiany wynikają z faktu, że na terenie kraju obowiązuje stan epidemii, co ogranicza możliwość organizowania i przeprowadzania przetargów na zbycie nieruchomości Skarbu Państwa lub jednostek samorządu terytorialnego przy zapewnieniu bezpieczeństwa uczestniczącym w takim przetargu.

Obecne przepisy rozporządzeniu Rady Ministrów z 14 września 2004 r. w sprawie sposobu i trybu przetargów oraz rokowań na zbycie nieruchomości (Dz. U. z 2014 r. poz. 1490) nie przewidują możliwości organizowania przetargów na zbycie nieruchomości z zasobu publicznego z wykorzystaniem środków komunikacji elektronicznej.

media
telekomunikacja
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)