Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Rząd chce wprowadzić zakaz lotów do i z Wielkiej Brytanii oraz Irlandii do 13 I

7
Podziel się:

Warszawa, 05.01.2021 (ISBnews) - Rząd chce wprowadzić zakaz lotów do i z Wielkiej Brytanii oraz Irlandii Północnej w dniach 7-13 stycznia, wynika z wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.

Rząd chce wprowadzić zakaz lotów do i z Wielkiej Brytanii oraz Irlandii do 13 I
(Unsplash.com)

Aktualnie obowiązujące rozporządzenie Rady Ministrów z 7 grudnia 2020 r. w sprawie zakazów w ruchu lotniczym utraci moc z końcem dnia 6 stycznia 2021 r.

"Projekt przewiduje wprowadzenie zakazu wykonywania, na lotniskach wpisanych do rejestru lotnisk cywilnych i lądowiskach wpisanych do ewidencji lądowisk, lądowania przewożących pasażerów cywilnych statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej" - czytamy w uzasadnieniu.

W związku z zagrożeniem rozprzestrzeniania się zakażeń wirusem SARS CoV-2 istnieje konieczność skorzystania z prawa do wprowadzenia zakazów w ruchu lotniczym, niezbędnych ze względu na bezpieczeństwo Rzeczypospolitej Polskiej, w celu minimalizacji zagrożenia dla zdrowia publicznego - czytamy w uzasadnieniu.

Zakaz nie będzie stosowany do statków powietrznych wykonujących loty międzynarodowe:

- na zlecenie Prezesa Rady Ministrów;

- za zgodą Prezesa Urzędu Lotnictwa Cywilnego;

- o których mowa w art. 76 ust. 1 ustawy z dnia 3 lipca 2002 r. - Prawo lotnicze;

- realizowane na potrzeby Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej oraz wojsk obcych w rozumieniu ustawy z dnia 23 września 1999 r. o zasadach pobytu wojsk obcych na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasadach ich przemieszczania się przez to terytorium realizujących zadania na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej;

- wyczarterowane przed dniem wejścia w życie rozporządzenia na zlecenie organizatora turystyki lub podmiotu działającego na jego zlecenie.

Rozporządzenie ma obowiązywać do końca dnia 13 stycznia 2021 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(7)
Jan
3 lata temu
Z Anglii rozumiem ale w drugą stronę nie bardzo.
Herbert 62
3 lata temu
Ja tez czekam by mogła wrócić do domu
Dotty
3 lata temu
Masakra!!! Przyleciałam do Angli tylko na swięta do męża z dziećmi, dwa razy kupiłam bilet do Polski I to chyba jakieś jaja że niemożemy teraz wrócić.Pozdrawiam wszystkich co utkneli.Szcześliwego Nowego Roku
Obserwator
3 lata temu
Ja chcę do Anglii
On on
3 lata temu
2razy lot mi odwołali do Polski i teraz znowu, kur...! Ludzie my chcemy wrócić do domów!