Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Rzecznik MŚP apeluje o wsparcie dla przedsiębiorców prowadzących szkoły tańca

3
Podziel się:

Rzecznik Małych i Średnich Przedsiębiorców zaapelował o objęcie planowanym wsparciem w zakresie m.in. zwolnień ze składek ubezpieczeniowych i wypłaty tzw. postojowego dla przedsiębiorców, prowadzących szkoły tańca. Od 24 października nie mogą oni prowadzić swojej działalności w ramach pozaszkolnych form edukacji artystycznej.

Rzecznik MŚP apeluje o wsparcie dla przedsiębiorców prowadzących szkoły tańca

Adam Abramowicz wystosował w tej sprawie pismo do wicepremiera, ministra rozwoju, pracy i technologii Jarosława Gowina.

"Przedsiębiorcy wykonujący działalność w zakresie szkół tańca począwszy od 24 października zostali zobowiązani do jej zaprzestania do odwołania przy jednoczesnym nieobjęciu wsparciem tej branży" - czytamy w piśmie. Chodzi o nieuwzględnienie wsparcia dla szkół tańca w poselskim projekcie nowelizacji ustawy o szczególnych rozwiązaniach, związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych.

Rzecznik MŚP zwrócił uwagę, że 24 października 2020 r. na skutek nowelizacji rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii wprowadzono do odwołania zakaz wykonywania tej działalności (m.in. organizowania zajęć w szkołach tańca) określonej kodem PKD 85.52.Z.

W związku z tym Rzecznik apeluje o rozszerzenie wsparcia również na działalność w zakresie szkół tańca. Uważa też, że niezrozumiałym jest, dlaczego projekt nie obejmuje branży szkół tańca określonej kodem PKD 85.52.Z, skoro jednocześnie zakłada wsparcie dla działalności określonej podobnym kodem PKD 85.51.Z (pozaszkolna edukacja sportowa).

Rzecznik MŚP wystąpił ponadto do ministra zdrowia z wnioskiem o rozważenie podjęcia działań legislacyjnych zmierzających do likwidacji ograniczeń w tym zakresie wprowadzonych nowelizacją rozporządzenia z dnia 9 października 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Chodzi m.in. o branżę gastronomiczną, fitness, właścicieli aquaparków, organizatorów imprez, targów i branżę handlową.

Wspomniany projekt jest przed pierwszym czytaniem w Sejmie.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Anuszka
3 lata temu
Na jakiej podstawie działalności z pkd pozaszkolne formy edukacji artystycznej mają być zawieszone, proszę o rzetelne wskazanie takiego zapisu. Udostępnianie miejsc do tańczenia ma inne pkd.
mar
3 lata temu
Nigdzie w rozporządzeniu nie byłu zakazu organizowania szkołach tańca. Szkoły tańca nadal mogą działać. W rozporzadzaniu był zakaz udostępniania przestrzeni do tańca, czyli dotyczy to dyskotek i potańcówek
Bożena
3 lata temu
A co z firmami, które nie mogą prowadzić działalności gospodarczej z uwagi na zdalne nauczanie w szkołach (sklepiki szkolne). Nikt nie zastanawia się nad tym jak mamy dalej pracować opłacać ZUS i pracownika. Nie wspominając o towarze, który na daty fi spożycia. Co mamy robić?