Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Rzecznik rządu: Decyzje ws. zdejmowania pierwszych ograniczeń - w środę-czwartek

1
Podziel się

Decyzje dotyczące zdejmowania pierwszych ograniczeń związanych z epidemią koronawirusa zostaną podjęte w środę lub czwartek, poinformował rzecznik prasowy rządu Piotr Müller.

Rzecznik rządu: Decyzje ws. zdejmowania pierwszych ograniczeń - w środę-czwartek
bEqYYSbp

"Wczoraj odbyło się posiedzenie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. My już wstępne warianty w tym zakresie omówiliśmy. Decyzje będą zapadały jutro i pojutrze, jeżeli chodzi o podjęcie scenariusza, który będzie użyty, ale po spłynięciu danych ze Świąt, żebyśmy wiedzieli, jak wygląda sytuacja" - powiedział Müller w trakcie rozmowy w radiowej Trójce.

"W pierwszej fazie na pewno rozpatrujemy kwestie związane ze zdjęciem ograniczeń w zakresie chociażby limitów w sklepach - one pozostaną, ale być może będą realizowane w inny sposób, czy chociażby aktywności w ramach lasów czy innego typu przestrzeni publicznych" - dodał.

Harmonogram będzie przyjęty w tym tygodniu; poszczególne rozwiązania będą publikowane z tygodniowym wyprzedzeniem, zapowiedział rzecznik.

bEqYYSbr

Wcześniej dziś minister zdrowia Łukasz Szumowski zapowiedział, że rząd będzie powoli odmrażać gospodarkę od niedzieli, 19 kwietnia.

Od najbliższego czwartku będzie obowiązywać nakaz zakrywania ust i nosa podczas przebywania w przestrzeni publicznej.

W ub. tygodniu rząd przedłużył zamknięcie galerii handlowych, kin, teatrów, a także zakładów fryzjerskich i kosmetycznych do 19 kwietnia, zamknięcie szkół, wstrzymanie ruchu lotniczego i międzynarodowego ruchu kolejowego do 26 kwietnia oraz zamknięcie granic - do 3 maja.

bEqYYSbS
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(1)
Gaga
rok temu
Smutne,im wiecej zarazonych tym slabsze ograniczenia