Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd giełdowy. GPW chce sprawniej karać przestępców

0
Podziel się

Władze Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie chcą utworzyć sąd giełdowy. Jest już koncepcja na wykorzystanie sztucznej inteligencji do śledzenia nadużyć przy inwestowaniu.

Na czele GPW stoi prezes Marek Dietl.
Na czele GPW stoi prezes Marek Dietl. (East News)
bEikDutN

Ministerstwo Finansów opracowało dokument pod nazwą Strategia Rozwju Rynku Kapitałowego. Projekt zakłada m.in. szereg zmian w zakresie podatków związanych z inwestowaniem oraz rozwiązania, których celem jest pozyskanie inwestorów z zagranicy. Sama giełda w ramach SRRK chce m.in. ścigać przestępców.

- Chciwość od początku istnienia ludzkości sprawiała, że dochodziło do przestępstw. My ze swej strony staramy się im zapobiegać poprzez doskonalenie naszych systemów - podkreślał prezes GPW Marek Dietl podczas czatu w serwisie Stockwatch.

bEikDutP

Szef giełdy przyznał, że pewien start-up przygotował dla nich koncept wykorzystania sztucznej inteligencji do śledzenia nadużyć na rynku kapitałowym.

Zobacz także: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Najciekawsze fakty

- Oszuści są coraz sprytniejsi, więc my również musimy się doskonalić i mieć nad nimi przewagę technologiczną. Liczymy na to, że pierwszym elementem SRRK będzie wprowadzenie Sądu Giełdowego, którego powinnością będzie sprawne karanie przestępców giełdowych - zapowiadał Dietl.

bEikDutV

Giełda rozwija swoje systemy informatyczne. Przykładem tego jest niedawno zapowiedziane rozpoczęcie budowy własnej platformy do rozliczania transakcji. Szacunkowy koszt to około 90 mln zł. W ten sposób GPW chce być bardziej nowoczesną i konkurencyjną giełdą w regionie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEikDuuq
giełda
wiadomości
giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)