Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sąd stwierdził przyjęcie układu Ursus Dystrybucja

0
Podziel się

Sąd Rejonowy Lublin - Wschód, IX Wydział Gospodarczy dla spraw upadłościowych i restrukturyzacyjnych stwierdził przyjęcie układu w przyspieszonym postępowaniu układowym prowadzonym wobec Ursus Dystrybucja, podał Ursus.

Sąd stwierdził przyjęcie układu Ursus Dystrybucja
bDZUemTF

"W układzie wyodrębnionych zostało siedem grup wierzycieli zróżnicowanych w oparciu o kwoty należnych im wierzytelności od Ursus Dystrybucja oraz charakter wierzytelności (zabezpieczone/niezabezpieczone/publiczno-prawne), dla których przewidziane zostały odmienne propozycje odnoszące się do zakresu oraz sposobu spłaty poprzez odpowiednio rozłożenie kwoty wierzytelności na raty, umorzenie odsetek oraz zobowiązań, jak również przewidujące dla określonych grup wierzytelności możliwość konwersji zadłużenia krótkoterminowego na długoterminowe" - czytamy w komunikacie.

Dla wierzycieli, których wierzytelności są zabezpieczone na majątku Ursus Dystrybucja przewidziano również ewentualność spłaty wierzytelności na warunkach określonych w ewentualnych porozumieniach restrukturyzacyjnych zawartych z poszczególnymi wierzycielami.

"W ocenie zarządu emitenta, pozytywny przebieg formalnej restrukturyzacji spółki zależnej może korzystnie wpłynąć na restrukturyzację emitenta, w tym na realizację jego planu restrukturyzacyjnego, wobec czego zarząd emitenta oczekuje, że wpłynie to na poprawę sytuacji całej grupy kapitałowej Ursus" - czytamy dalej.

bDZUemTH

Sfinalizowanie transakcji związanej z odkupem przez Ursus od dotychczasowych wspólników pozostałych udziałów w Ursus Dystrybucja i tym samym połączenie z Ursus Dystrybucja planowane jest w roku 2020, przypomniano także.

Ursus w restrukturyzacji specjalizuje się w produkcji i sprzedaży maszyn i urządzeń przeznaczonych dla rolnictwa. Jest notowany na GPW od 2008 r.

bDZUemUi
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)