Notowania

31.05.2011 13:15

Macro Update: Posiedzenie FOMC i protokół Banku Anglii bez wpływu na rynki?

Dzisiejszy kalendarz jest raczej pustawy – jedyne interesujące dane znajdziemy w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W sytuacji, w której na rynku pojawia się niewiele wieści dotyczących przyszłości Grecji, inwestorzy być może zainteresują się kilkoma ...

Podziel się
Dodaj komentarz
(Secret Pilgrim/CC/Flickr)

Dzisiejszy kalendarz jest raczej pustawy – jedyne interesujące dane znajdziemy w Kanadzie i Wielkiej Brytanii. W sytuacji, w której na rynku pojawia się niewiele wieści dotyczących przyszłości Grecji, inwestorzy być może zainteresują się kilkoma protokołami z posiedzeń banków centralnych – choćby z Wielkiej Brytanii i jej zbuntowanych prowincji zza Atlantyku.

Protokół Banku Anglii

Miesiąc temu presja wywierana na gubernatora Banku Anglii Mervyna Kinga nieco zmalała, ponieważ raport o cenach konsumenckich ujawnił inflację niższą od prognoz, jednak obecnie naciski na podniesienie stóp zaczęły dokuczać noszącemu dość uzurpatorskie nazwisko Kingowi – a przynajmniej tak sądzą rynki.

Protokół Federalnego Komitetu Otwartego Rynku (FOMC)

Dziś inwestorzy będą mieć okazję do przebrnięcia nie przez jeden, a przez dwa protokoły, ponieważ również Rezerwa Federalna opublikuje protokołów z posiedzenia, które odbyło się 26 i 27 kwietnia. Ważne trio Bernanke, Dudleya i Yellen niewątpliwie w obecnym składzie FOMC będzie niewątpliwie odgrywać rolę przewodników stada gołębi – bardziej interesujące będzie to, czy członkowie mający nieco bardziej jastrzębie poglądy sprzeciwili się polityce niskich stóp, zakończeniu QE2 w czerwcu i rezygnacji z redukcji bilansu.

Poza tym spokój – niewiele danych

Kanada ma dziś opublikować swój indeks wskaźników wiodących, który w ostatnich miesiącach jest raczej mocny, co sugeruje, że obecna ekspansja gospodarcza północnego sąsiada Stanów ma mocne podstawy. Analitycy spodziewają się kolejnego zdrowego miesięcznego wzrostu o 0,6% (lub 7,4% w skali roku).

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz

