Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Shell uruchomił mechanizm kompensacji CO2 dla klientów flotowych w Polsce

0
Podziel się

Warszawa, 21.01.2021 (ISBnews) - Shell uruchomił mechanizm kompensacji dwutlenku węgla CO2 dla klientów flotowych w Polsce, podała spółka.

Shell uruchomił mechanizm kompensacji CO2 dla klientów flotowych w Polsce
bDITYsDF

To nowa usługa dla klientów biznesowych Shell w Polsce. Od stycznia 2021 r. klienci flotowi mogą zdecydować się na kompensację emisji dwutlenku węgla z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card. Shell zrównoważy te emisje poprzez zakup kredytów węglowych pochodzących z międzynarodowych projektów, które chronią i odbudowują naturalne ekosystemy, wyjaśniono.

Klienci posiadający karty paliwowe Shell w Polsce mogą zdecydować o kompensacji emisji CO2 pochodzących z paliwa zakupionego za pomocą karty Shell Card na stacjach Shell i stacjach partnerskich w wielu krajach.

Podczas gdy wiele branż zmierza w kierunku paliw alternatywnych o niższej emisji dwutlenku węgla, w okresie przejściowym nadal istnieje zapotrzebowanie na paliwa tradycyjne. Nowa usługa Shell pozwala obliczyć wysokość emisji CO2 generowanych przez floty i zrównoważyć ich wpływ na środowisko naturalne, podkreślił koncern.

bDITYsDH

"Cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom flotowym możliwość kompensacji dwutlenku węgla przy zakupach paliwa z kartą Shell Card. Kompensacja emisji CO2, których nie da się uniknąć, to kolejne narzędzie pozwalające uniknąć lub zredukować emisje. Wśród innych rozwiązań można wymienić m.in. wykorzystanie technologii cyfrowych do optymalizacji tras dostaw czy inwestycje w pojazdy elektryczne lub - w przypadku floty ciężkiej - w pojazdy LNG" - powiedziała dyrektorka ds. sprzedaży kart paliwowych, Shell Polska Katarzyna Warzywoda, cytowana w komunikacie.

Decydując się na usługę, klienci korzystają z karty paliwowej Shell tak, jak zwykle. Shell śledzi zużycie paliwa i oblicza wynikające z niego emisje CO2, a następnie za niewielką opłatą wycofuje z obiegu kredyty węglowe pochodzące z projektów opartych na ochronie przyrody, aby skompensować emisje w całym cyklu życia paliwa. Kompensacja jest możliwa dzięki zakupowi odpowiedniej liczby kredytów węglowych

generowanych w ramach międzynarodowych projektów środowiskowych, które chronią i odbudowują ekosystemy. Projekty te są niezależnie weryfikowane przez certyfikowanych audytorów, którzy kontrolują, czy prowadzą one do rzeczywistych redukcji emisji. Łączna ilość emisji CO2, która została skompensowana w wyniku uczestnictwa w nowej usłudze, zostanie poświadczona rocznym certyfikatem wydawanym przez Shell, wynika także z materiału.

W Polsce usługa na początku będzie dostępna dla klientów flotowych Shell. W niektórych krajach, takich jak Wielka Brytania, Holandia, Niemcy, Austria czy Szwajcaria, Shell umożliwia kompensację CO2 również klientom detalicznym.

bDITYsDN

Holendersko-brytyjski koncern Shell to największa firma paliwowa na świecie. W Polsce jest obecny od 1992 roku i jest czwartym pod względem wielkości operatorem stacji paliw - na koniec 2019 roku firma zarządzała siecią 415 stacji.

bDITYsEi
Źródło:
KOMENTARZE
(0)