Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Skarb Państwa może wnieść do PHN Chemobudowę Kraków i CBPG za akcje

0
Podziel się:

Warszawa, 03.04.2019 (ISBnews) - Polski Holding Nieruchomości (PHN) podpisał porozumienie ze Skarbem Państwa w sprawie uzgodnienia zasad współpracy w celu rozpoznania możliwości objęcia przez Skarb Państwa akcji w ramach podwyższonego kapitału zakładowego spółki w drodze subskrypcji prywatnej w zamian za wkład niepieniężny w postaci należących do Skarbu Państwa akcji spółek Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego "Chemobudowa Kraków" i Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki (CBPG), podał PHN.

Skarb Państwa może wnieść do PHN Chemobudowę Kraków i CBPG za akcje

"Na podstawie porozumienia, spółka i Skarb Państwa zobowiązały się podjąć niezbędne czynności do przeprowadzenia przez spółkę badania due diligence, w tym m.in. badania prawno-finansowego, operacyjnego, technicznego, podatkowego oraz badania w innych niezbędnych obszarach spółek Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego "Chemobudowa Kraków" i Centrum Biurowe Plac Grunwaldzki" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z postanowieniami porozumienia, strony ustaliły również główne etapy i harmonogram transakcji i zobowiązały się do przeprowadzenia wszelkich czynności niezbędnych do realizacji procesu do końca trzeciego kwartału 2019 r., podano także.

Polski Holding Nieruchomości (PHN) jest jednym z największych w Polsce podmiotów w sektorze nieruchomości komercyjnych pod względem wartości portfela. Od 2013 r. PHN jest notowany na GPW.

budownictwo
nieruchomości
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)