Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
finanse
13.08.2019 09:16

Skarbiec TFI chce sięgnąć po klientów z zagranicy

Skarbiec Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych (Skarbiec TFI) rozważa wejście w nowe obszary rynku. Jednym z nowych kierunków, które spółka zamierza rozwijać są produkty dla klientów zagranicznych. Towarzystwo będzie też aktywnie rywalizować w obszarze PPK, szczególnie w zakresie oferty dla małych i średnich przedsiębiorstw, poinformowała ISBnews.tv prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI Anna Milewska.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Skarbiec TFI był pionierem w kontekście wejścia na rynki zagraniczne. Dziś inwestycje w spółki wzrostowe czy obligacje wysokiego dochodu pokazują, że to był dobry kierunek. Udowodniliśmy, że firma z Warszawy może konkurować z największymi międzynarodowymi graczami. Bazując na tym planujemy krok dalej. Jednym z kierunków odnośnie nowych obszarów jest sięgnięcie po klienta zagranicznego. Jest jeszcze za wcześnie, żeby mówić o szczegółach, ale jesteśmy przekonani, że to bardzo perspektywiczny kierunek. Prace w Skarbcu w tym zakresie już się rozpoczęły" - powiedziała ISBnews.tv Milewska.

"Efektywne zarządzanie i wysokiej klasy jakości produkty są wyróżnikiem Towarzystwa. To szczególnie istotne dzisiaj - w trudnym otoczeniu rynkowym, osłabieniu zaufania do całego sektora i w świetle zmieniających się regulacji prawnych" - podkreśliła Milewska, która w poprzednich latach związana była m.in. z sektorem bankowym. W zarządzie Banku Ochrony Środowiska odpowiadała zarówno za obszar korporacyjny, jak i biznesowy.

Wskazała, że dzisiaj nikt nie jest w stanie przewidzieć, kiedy zmaterializują się wszystkie symptomy związane z przewidywanym spowolnieniem rynkowym.

"Istotne jest to, że nasi zarządzający potrafią wykorzystać dobrą koniunkturę dla wyników. Uważam także, że jesteśmy dobrze przygotowani do sytuacji, kiedy spowolnienie już będzie miało widoczne efekty - a wszystko to dzięki strukturze i płynności naszych aktywów" - zaznaczyła prezes Skarbiec TFI.

"Mamy flagowe okręty, jak na przykład Skarbiec Spółek Wzrostowych, który osiąga dwucyfrowe wyniki, jeśli chodzi o stopę zwrotu. Mamy się również czym pochwalić w segmencie funduszy dłużnych. Mają one bardziej stabilną i powtarzalną stopę zwrotu niż fundusze akcyjne czy mieszane, i są przy tym o wiele bezpieczniejsze" - powiedziała.

Według niej, Skarbiec Spółek Wzrostowych to przykład tego, jak dobre wyniki daje oparcie się na selekcji spółek i analizie fundamentalnej. Od początku roku do końca lipca wypracowana przez niego stopa zwrotu przekroczyła 48%. Prezes podkreśliła, że fundusz ten od lat systematycznie dostarcza bardzo wysokich stóp zwrotu - w ciągu ostatnich pięciu lat wartość jego jednostek wzrosła o 114%. Z kolei Skarbiec Dłużny Uniwersalny dzięki elastycznej strategii pozwalającej mu odnaleźć się także w sytuacji, gdy obligacje tanieją, wypracował w tym roku już 3,7% stopy zwrotu, zaś Skarbiec Obligacja systematycznie dostarcza ponadprzeciętnych stóp zwrotu, w horyzoncie 3 czy 5 lat jest zawsze w ścisłej czołówce swojej grupy porównawczej. W tym roku jego stopa zwrotu sięgnęła już prawie 3%.

Milewska zwróciła uwagę, że bardzo istotnym projektem, który rozwija obecnie Skarbiec TFI jest oferta w zakresie pracowniczych planów kapitałowych (PPK).

"Jesteśmy do tego przygotowani. Mamy pełną świadomość swojego miejsca w tym projekcie biorąc pod uwagę zarówno skalę naszej działalności, jak i źródła dystrybucji. Nie odpuszczamy pierwszej tury. Rozmawiamy z firmami, które zatrudniają powyżej 250 pracowników. Ale główną energię koncentrujemy na przygotowaniu oferty dla małych i średnich firm" - powiedziała prezes w rozmowie z ISBnews.tv.

"Oczywiście, będziemy się starali dotrzeć do dużych firm, ale zakładamy, że naszą grupą docelową będą jednak firmy średniej wielkości oraz te mniejsze. Jesteśmy im w stanie zapewnić indywidualną obsługę i łatwiej może być nam przekonać te firmy do naszych przewag konkurencyjnych, szczególnie w zakresie efektywności zarządzania" - wskazała.

Dodała, że Skarbiec TFI chce poprzez edukację i prezentację korzyści wejścia do PPK być bardzo czynnym TFI na tym rynku.

"Nasze najświeższe doświadczenia w zakresie spotkań i rozmów o PPK pokazują, jak ważne jest budowanie świadomości konieczności budowania aktywów na przyszłe godne życie, nie tylko na emeryturze. Na tym polu Skarbiec chciałby wykorzystać swoje ponad 21-letnie doświadczenie w zarządzaniu aktywami, aby stabilne i powtarzalne wyniki subfunduszy kreowały jak największą wartość dodaną dla na naszych obecnych i przyszłych klientów. Jednocześnie, jako zespół ekspertów - zarówno w domenie inwestycyjnej, jak i pracy z klientami banków - widzimy dużą potrzebę budowania świadomości i edukacji w inwestycjach. Skarbiec stara się jak najlepiej wypełniać tą rolę poprzez liczne szkolenia i publikowane materiały informacyjne" - podsumowała Milewska.

Według stanu na 31 lipca 2019 r. Skarbiec TFI zarządzał 37 funduszami i subfunduszami skierowanymi do szerokiego grona inwestorów, a także 7 funduszami dedykowanymi.

Skarbiec Holding S.A. jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz