Notowania

finanse
15.10.2019 12:23

Skarbiec TFI: W II turze PPK trudno będzie wyłonić lidera 

Warszawa, 15.09.2019 (ISBnews/ISBnews.tv) - Jeśli wierzyć ostatnim badaniom, które pokazują, że dla większości Polaków najważniejszym elementem wyboru formy lokowania środków pieniężnych jest zysk, to w drugiej turze pozyskiwania firm do pracowniczych planów kapitałowych (PPK) pula powinna zostać równomiernie rozłożona na wszystkich graczy, którzy są na portalu Moje PPK, zarządzanym przez PFR, uważa prezes Skarbiec Holding i Skarbiec TFI Anna Milewska. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Prezes podkreśliła, że w I turze PPK, dla firm zatrudniających powyżej 250 pracowników, na rynku duże znaczenie miała aktywność dwóch największych graczy - z grup PKO BP i PZU.

"W II turze, poniżej 250 pracowników, trudno będzie wyłonić lidera, ponieważ kryteria są już nieco inne. Nie mamy jednak żadnych kompleksów. Naszą grupą docelową są małe i średnie przedsiębiorstwa" - powiedziała Milewska w rozmowie z ISBnews.tv.

"Biorąc pod uwagę rozmiary naszej działalności, czyli aktywa w granicach 4 mld zł, oraz fakt, że generujemy naprawdę dobre wyniki na poszczególnych funduszach, zwroty na kapitale, wierzymy w efektywne pozyskiwanie klientów spośród małych i średnich przedsiębiorstw" - podkreśliła Milewska.

Jej zdaniem ważnym elementem sukcesu PPK będzie edukacja, ponieważ zdecydowana większość obywateli nie do końca rozumie ryzyko, z jakim wiąże się lokowanie funduszy.

"I tu właśnie jest potrzebna edukacja. Poza tym dobór odpowiedniej strategii inwestycyjnej. Nie jest prawdą, że fundusze skupiają się na elemencie zero-jedynkowym - albo zyskasz, albo stracisz. Myślę, że jeżeli przełamiemy barierę, to fundusze znajdą swoich nabywców wśród wielu obywateli, a temu, również mam nadzieję, będą służyć pracownicze plany kapitałowe" - wskazała prezes.

W połowie sierpnia br. w wywiadzie dla ISBnews.TV Milewska mówiła, że Skarbiec TFI rozważa wejście w nowe obszary rynku m.in. planując produkty dla klientów zagranicznych.

"Jesteśmy na etapie analiz operacyjnych, analiz formalno-prawnych i dopracowywania detali. To jest bardzo nowatorski projekt, szczególnie gdy mówimy o polskim rynku kapitałowym. W związku z tym chcemy go przygotować bardzo starannie. Czas, który sobie daliśmy, to kilkanaście miesięcy" - wyjaśniła Milewska.

"Wierzę, że to będzie sukces Skarbca TFI" - dodała.

Skarbiec Holding S.A. jest grupą, której przedmiotem działalności jest zarządzanie funduszami inwestycyjnymi (fundusze inwestycyjne otwarte, specjalistyczne fundusze inwestycyjne otwarte, fundusze inwestycyjne zamknięte) oraz usługi zarządzania portfelami instrumentów finansowych na zlecenie. Skarbiec Holding S.A. jest jedynym akcjonariuszem Skarbiec TFI S.A., które powstało w 1997 roku jako piąte towarzystwo funduszy inwestycyjnych w Polsce i jest jednym z największych towarzystw niezależnych od jakiejkolwiek grupy bankowo-finansowej w Polsce.

Katarzyna Walterska

Tagi: finanse, bankowość, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-10-2019

malikkaDla mnie ważne aby moje pieniądze były bezpieczne i przynosiły zysk. I pod tym kątem interesuje mnie ppk.Resztę zostawiam fachowcom

15-10-2019

PJNPomysł z edukacją bardzo trafny - proponuje najpierw sami zarządzający tymi funduszami do książek, bo z wiedzą u was nie najlepiej. A uczestników … Czytaj całość

09-11-2019

uuua to są już jakieś wyścigi o ppk? Dobrze żeby później fundusze się prześcigały w wysokości zysków ;)

Rozwiń komentarze (3)