Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
energetyka
05.03.2020 12:50

Solaris planuje zwiększenie sprzedaży i produkcji w 2020 roku

Solaris Bus & Coach planuje dalsze zwiększenie sprzedaży i produkcji w 2020 r., poinformował prezes Javier Calleja. W tym roku zaprezentuje m.in. nową ofertę w segmencie autobusów elektrycznych.

Podziel się
Dodaj komentarz

"Rok 2019 był dla firmy Solaris rekordowy pod wieloma względami. To fantastyczne, co osiągnęliśmy dzięki naszym pracownikom i dzięki zaufaniu, jakim darzą nas nasi klienci. W tym roku przed nami kolejne wyzwania, związane przede wszystkim z dalszym dynamicznym rozwojem elektromobilności. Planujemy dalsze zwiększenie sprzedaży i produkcji. W 2020 zakładamy dostawę ponad 500 autobusów elektrycznych. Za tym, oczywiście, idą dalsze inwestycje i optymalizacja procesów i struktur serwisowych, tak aby świadczyć naszym klientom od momentu dostaw pojazdów poprzez ich cały okres użytkowania, usługi na najwyższym poziomie" - powiedział Calleja, cytowany w komunikacie.

Trend rosnącego udziału pojazdów z napędami nisko i zeroemisyjnymi w strukturze sprzedażowej i produkcyjnej firmy z pewnością utrzyma się w roku 2020 i jest zgodny z tendencjami całego rynku Unii Europejskiej i krajów EFTA, które dla Solarisa są głównym obszarem działalności komercyjnej. Od kilku lat w tych państwach obserwowany jest niezwykle dynamiczny wzrost popytu na pojazdy nisko- i zeroemisyjne w transporcie publicznym, podano także w materiale.

Firma podkreśla, że w 2019 r. pozyskała już pierwsze zamówienia na pojazdy wodorowe. Przedsiębiorstwo transportowe SASA Bolzano zamówiło dwanaście sztuk modelu Urbino 12 hydrogen z terminem dostawy w roku 2021. Ponadto rok 2019 był rokiem oficjalnej premiery nowej platformy pojazdów dwuprzegubowych. Solaris Trollino 24 jest pierwszym modelem zaprezentowanym przez producenta w tym segmencie. Docelowo dwuprzegubowe pojazdy o długości 24 metrów będą oferowane jako trolejbusy, autobusy bateryjne lub hybrydowe.

"Z kolei w roku 2020 Solaris zaprezentuje nową ofertę w segmencie autobusów elektrycznych. Będzie to niskowejściowy Solaris Urbino 15 LE electric. Trójosiowy autobus budowany jest głównie z myślą o odbiorcach z rynku skandynawskiego. Pojazd będzie oferowany zarówno jako autobus typowo miejski (klasa I), ale także międzymiastowy (klasa II). Solaris Urbino 15 LE electric będzie dostępny w wersjach z dwiema lub trzema parami drzwi (2-2-0 lub 2-2-1) i będzie mógł zabrać na pokład do 55 pasażerów na miejscach siedzących. Magazynami energii będą baterie najnowszej generacji Solaris High Energy+ o bardzo dużej gęstości energii, których pojemność zagwarantuje odpowiedni dystans autobusu zarówno na trasach miejskich, jak i międzymiastowych. Baterie będzie można ładować na dwa sposoby, w zależności od preferencji użytkowników - za pomocą ładowarki plug-in lub pantografu zamontowanego na dachu pojazdu. W najbliższych tygodniach zakończą się prace projektowe nad nowym pojazdem i rozpocznie się produkcja dwóch
egzemplarzy przedseryjnych. Należy podkreślić, że już teraz operatorzy z jednego ze skandynawskich krajów potwierdzili chęć przetestowania pojazdów w realnych warunkach drogowych" - czytamy dalej.

W 2019 r. Solaris Bus & Coach sprzedał rekordowe 1 487 pojazdów wobec 1 226 rok wcześniej, osiągając 2 604 mln zł przychodów (wzrost o 40% r/r).

Solaris Bus & Coach to jeden z europejskich liderów produkcji autobusów i trolejbusów. Produkty marki Solaris obecne są w 32 państwach w ponad 750 miastach. Łącznie producent dostarczył do swoich klientów blisko 19 000 pojazdów.

Tagi: energetyka, transport, logistyka, giełda, wiadomości, giełda na żywo
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
07-03-2020

JamaPrzecież to są ciężarówki 😄

Rozwiń komentarze (1)