Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
ANA
|

Solorz chce skupić akcje Grupy Polsat Plus. Kwota robi wrażenie

43
Podziel się:

Zygmunt Solorz oraz jego spółka zależna Reddev podpisały porozumienie z Grupą Polsat Plus. Jeden z najbogatszych Polaków skupi ponad 82 mln akcji Polsatu. Może wydać nawet 2,9 mld zł.

Solorz chce skupić akcje Grupy Polsat Plus. Kwota robi wrażenie
Zygmunt Solorz chce skupić akcje Grupy Polsat Plus (EASTNEWS, Wojciech Strozyk/REPORTER)

Cena jednej akcji została ustalona na 35 zł za sztukę. Zarząd szacuje, iż całościowy koszt nie przekroczy łącznej kwoty 2,93 mld zł.

Z uwagi na ograniczenia nałożone na spółkę przez kodeks spółek handlowych, podmiotem nabywającym akcje będzie również Reddev.

W przesłanym oświadczeniu Zygmunt Solorz, większościowy akcjonariusz Cyfrowego Polsatu, ocenił że grupa jest obecnie w ważnym momencie i może podjąć nowe wyzwania oraz zaangażować się w nowe obszary biznesu, a część spośród obecnych akcjonariuszy może nie mieć intencji dalszego pozostawania inwestorami.

Zobacz także: Oszustwa na Aliexpress. UOKiK zapowiada zmiany

- Jesteśmy obecnie w bardzo ważnym momencie dla Grupy Polsat Plus. Nasi klienci mierzą się z nowymi wyzwaniami, a nowe wyzwania zawsze stwarzają nowe szanse. Będę namawiał Grupę na podjęcie tych wyzwań i otwarcie się również na nowe obszary biznesu - powiedział Solorz.

- Moja wizja rozwoju Grupy ma na celu wyłącznie dalsze jej wzmocnienie i podniesienie wartości dla akcjonariuszy w nadchodzących latach. Podkreślam przy tym, że najważniejsza i kluczowa dla Grupy pozostaje działalność na rynku mediów i telekomunikacji - dodał.

Biznesmen powiedział też, że zdaję sobie sprawę, że część spośród obecnych akcjonariuszy może nie mieć intencji dalszego pozostawania inwestorami Grupy. Może uznać, że skoro Grupa osiągnęła pewien etap rozwoju, to mogą chcieć wyjść ze swojej inwestycji. - Stąd moja propozycja, która umożliwi sprzedaż akcji po godziwej cenie" - dodał.

Zygmunt Solorz zajmuje pierwsze miejsce w rankingu 100 najbogatszych Polaków tygodnika "Wprost" opublikowanym w czerwcu 2021 roku. Jego majątek był szacowany na 13,6 mld złotych.

Solorz jest założycielem Grupy Polsat Plus. Biznesmen posiada 58,75 proc. akcji Cyfrowego Polsatu. W poniedziałek na zamknięciu sesji na warszawskiej giełdzie akcje spółki były notowane po 32,68 zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(43)
krl
3 lata temu
i tak ma 'władzę' w ręce bo obrabia im telefony dlatego pozwalają mu kupować samemu od siebie
smie
3 lata temu
czy taki miliarder nie powinien siedziec w panstwie prawa ? o innych kluczykach nie wspominajac
ewas
3 lata temu
Na naszej giełdzie spółki często są po prostu słabe. Patrząc na ostatnie 10 lat w porównaniu z USA to drepczemy w miejscu. Nic dziwnego jak ciągle majstrują przy OFE albo podatkach. Zawierucha z konstytucją. PO miesza w Brukseli itp. Gdy jest hossa łatwo zarobić, ale bessa tez przyjdzie, a wtedy dobrze mieć system, dzięki któremu nie odnotowuje się strat. Słyszeliście o ksią.ż ce pt. Jak stworzyc system transakcyjny do inwestsowania na giełdzie? Opisany w niej system uchronił nieraz przed spadkami, a teraz znowu hossa, bo ludzie pakuja piniadze na giełdę przed inflacją i uciekają z lokat 0%
60 latek
3 lata temu
bedzie budowal elektrownie jadrowa,a Pis da mu 95% dotacji
anna
3 lata temu
Solarz porozumial sie z pis
...
Następna strona