Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
DSŁ
|
aktualizacja

Spółka Boryszewa dostała rachunek od skarbówki. Chodzi o zaległy VAT

3
Podziel się:

Skarbówka przyjrzała się rozliczeniom ZM Silesia. Spółka z grupy Boryszew miała nie zapłacić kilka lat temu podatku VAT i teraz urzędnicy nakazali spłatę. Decyzja będzie zaskarżona.

Spółka Boryszewa dostała rachunek od skarbówki. Chodzi o zaległy VAT.
Spółka Boryszewa dostała rachunek od skarbówki. Chodzi o zaległy VAT.

Spółka pośrednio zależna od Boryszewa - ZM Silesia - otrzymała decyzję Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Katowicach, określającą zaległe zobowiązanie podatkowe w podatku VAT za 2012 r. w kwocie 28,6 mln zł powiększone o odsetki od zaległości podatkowych w kwocie ok. 16 mln zł, podał Boryszew. Decyzja jest ostateczna. Spółka zamierza ją zaskarżyć do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.

"Dyrektor Izby nie podzielił stanowiska ZM Silesia, że ta dochowała należytej staranności przy weryfikacji rzetelności podatkowej niektórych ze swoich dostawców, którzy - jak się okazało - nie odprowadzili do budżetu należnego podatku VAT. W konsekwencji, zdaniem Izby, ZM Silesia nie miała prawa do obniżenia podatku należnego o podatek naliczony wykazany na fakturach wystawionych przez nieuczciwych kontrahentów. Przedmiotowa decyzja jest ostateczna. W związku z odmienną oceną powyższych okoliczności spółka zamierza zaskarżyć w/w decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego" - czytamy w komunikacie.

Boryszew informuje, że ryzyka związane z otrzymaną decyzją ujęte są w księgach rachunkowych jako zobowiązanie bilansowe (wartość zobowiązania wynikająca z decyzji) oraz jako zobowiązanie warunkowe (wartość odsetek). Mając powyższe na uwadze, na dzień sporządzenia niniejszego komunikatu, okoliczność wydania powyższej decyzji nie rodzi po stronie Boryszewa konieczności dokonania dodatkowych jednorazowych operacji o charakterze księgowym, podano także.

Grupa Boryszew jest jedną z największych grup przemysłowych w Polsce, specjalizującą się w produkcji komponentów do samochodów, przetwórstwie metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia ok. 10 tys. pracowników w ponad 30 zakładach zlokalizowanych w 14 krajach, na 4 kontynentach. Boryszew jest notowany na GPW od 1996 r. Skonsolidowane przychody wyniosły 6,26 mld zł w 2019 r.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(3)
Pol
rok temu
Jakie powiązania ma Boryszew że spółką Krezus, która okradła swoich akcjonariuszy?
Mary
rok temu
Ha, ha, ha to sie nigdy nie skończy, nie w bananowym kraju. Zamiast odciac gruba krecha to co było bo to wina tych co wtedy rzadzili to nadal wyżywaja sie na tych co zostali na polu bitwy.
Hehe
rok temu
Skarbówka to chyba zło wcielone. Taka komunistyczna pozostałość w państwie działające wbrew potrzebom społeczeństwa. Ktoś to wymyślił i stosuje. A podatki to nic dobrego. Hamują rozwój społeczeństwa.