Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Akcje tej spółki wciąż drożeją. Dziś zyskują 10 procent

0
Podziel się:

To obecnie jedna z najlepszych spółek notowanych na warszawskiej giełdzie.

Akcje tej spółki wciąż drożeją. Dziś zyskują 10 procent
(sjlocke/iStockphoto)

Farmacol, którego akcje drożeją o około 10 procent, jest dziś jedną z najlepszych spółek na warszawskiej giełdzie. To w dalszym ciągu pokłosie znakomitych wyników, którymi spółka pochwaliła się pod koniec ubiegłego tygodnia.

W czwartym kwartale 2012 roku spółka _ zarobiła na czysto _ 52,7 miliona złotych. Jej zysk netto okazał się zatem o ponad 150 procent wyższy od rynkowych szacunków. Średnia prognoz biur maklerskich - ankietowanych przez PAP - wynosiła 20,8 mln złotych.

W ubiegły piątek - w reakcji na te zaskakująco dobre wyniki i mimo silnej przeceny wszystkich indeksów na GPW - akcje Farmacolu podrożały o około 6 procent. Dziś, kiedy dzięki osiągniętemu porozumieniu ws. Cypru giełdowe indeksy rosną, akcje farmaceutycznej spółki drożeją o około 10 procent.

Sprawdź, jak dziś radzą sobie akcje Farmacolu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Farmacol poprawił także swoje wyniki w ujęciu rocznym. W stosunku do czwartego kwartału 2011 roku, kiedy zarobiła 15,2 mln złotych, jej zysk wzrósł o prawie 250 procent. W całym 2012 roku Farmacol zarobił 113,5 mln złotych, podczas gdy w 2011 roku było to 60 mln złotych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)