Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Orco musi spłacić ćwierć miliarda złotych. Akcje nurkują

0
Podziel się:

Deweloper otrzymał wypowiedzenie kredytu na finansowanie prestiżowego projektu.

Orco musi spłacić ćwierć miliarda złotych. Akcje nurkują
(Materiały inwestora)
bEDPjBnp

Spółka Orco Property Group dostała 30 dni na spłatę kredytów wartych łącznie ponad 250 milionów złotych. Ta informacja pogrążyła notowania dewelopera, którego kurs od października ubiegłego roku stracił około 60 procent.

Z komunikatu opublikowanego wczoraj w nocy wynika, że spółka otrzymała wypowiedzenie kredytów, na finansowanie projektu Złota 44 w Warszawie, o wartości 170,1 miliona złotych i 19,6 miliona euro. Przeliczając po aktualnym kursie, w grę wchodzi zatem kwota przekraczająca 250 milionów złotych. Zapłata ma nastąpić w ciągu 30 dni.

Choć spółka w komunikacie poinformowała również, że w celu pozyskania potrzebnej gotówki zamierza sprzedawać płynne aktywa, inwestorzy niespecjalnie uwierzyli, że jest to możliwe. Po niespełna trzech godzinach dzisiejszej sesji, akcje Orco są przeceniane o około 12 procent.

bEDPjBnr

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Orco Property Group na GPW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Informacja o wypowiedzeniu kredytu dobitnie pokazuje, że spółka zmaga się obecnie z potężnymi problemami. Dla inwestorów nie jest to jednak nowość, co najlepiej pokazują notowania Orco z ostatnich kilku miesięcy. Nie uwzględniając dzisiejszej sesji, akcje spółki od października ubiegłego roku zostały przecenione o około 60 procent.

Zobacz, jak akcje Orco radziły sobie od października 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Warto też przypomnieć, że spółka przed kilkoma dniami poinformowała, że planuje w najbliższych miesiącach sprzedać projekt Złota 44 na obecnym etapie. Zapowiadała również, że nadchodzące miesiące chce poświęcić na restrukturyzację portfolio w Europie Centralnej.

bEDPjBnx

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Orco Property Group i o pozostałych spółkach z GPW

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

bEDPjBnS
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)