Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Duda zainwestował na giełdzie. Ma akcje tylko tej firmy

0
Podziel się

Zobacz, jak radzi sobie na GPW spółka, której akcje posiada wybrany w niedzielę prezydent.

Spółka dnia: Duda zainwestował na giełdzie. Ma akcje tylko tej firmy
(Andrzej Hulimka/REPORTER)
bEikEOol

Andrzej Duda, wybrany w niedzielę na prezydenta, posiada w swoim majątku również akcje spółki Skotan. Nie jest to duża kwota, gdyż aktualnie są one warte niewiele ponad 300 złotych. Warto jednak zwrócić uwagę, że jeszcze na początku tego roku kosztowały one o 30 procent więcej.

Powoli słabną reakcje rynku na niedzielne wybory prezydenckie. Nadal mocno tracą akcje banków, jednakże reakcja nie jest już tak gwałtowna, jak mieliśmy jeszcze do czynienia w poniedziałek. Wraz z wyborami prezydenckimi pojawiła się kwestia majątku Andrzeja Dudy. Okazuje się, że ma on w swoim portfelu także akcje.

Prezydent elekt musiał ujawnić swój majątek m.in. jako europoseł. Jak wynika z oświadczenia majątkowego złożonego w sejmie w kwietniu 2014 roku, posiada on 446 akcji Skotanu. Według wartości na koniec poniedziałkowej sesji, notowanej na GPW spółki, są one warte 307,74 zł.

bEikEOon

Skotan zadebiutował na GPW w styczniu 2006 roku. W latach 2006-2007 spółka zajmowała się produkcją paliw konwencjonalnych (benzyna, olej napędowy). Średnioterminowym celem strategicznym spółki było uzyskanie i utrzymanie pozycji lidera w produkcji i sprzedaży biopaliw w Polsce. W ramach realizacji powyższych celów spółka rozpoczęła inwestycję budowy instalacji do produkcji biokomponentów. W lipcu 2009 roku walne zgromadzenie spółki zdecydowało o zmianie strategii i odstąpieniu od realizacji celów w zakresie biopaliw I generacji.

Wyniki roczne spółki Skotan w latach 2001-2014

Źródło: Money.pl

bEikEOot

"W pierwszym kwartale 2015 roku spółka koncentrowała się przede wszystkim na rozwijaniu działalności naukowo-badawczej związanej z projektami realizowanymi w ramach otrzymanego wsparcia finansowego z NCBiR oraz PARP na rozwój innowacyjnej gospodarki. Najważniejszą kwestią dla spółki aktualnie pozostaje budowa rynku na produkty drożdżowe. Rozwijając działalność handlową w obszarze produktów paszowych spółka stara się o dotarcie do rynków wysokiej specjalizacji produktowej, głównie w Europie Zachodniej. Podjęła działania w tym zakresie na rynku Niemiec, Szwajcarii, Francji a także za pośrednictwem dystrybutorów na rynku Wielkiej Brytanii i w Krajach Nadbałtyckich" - napisano w sprawozdaniu finansowym spółki za pierwszy kwartał 2015 roku.

Notowania akcji spółki Skotan w tym roku

Według raportu finansowego grupy kapitałowej Skotan, w pierwszych trzech miesiącach roku firma zaliczyła 3,561 mln złotych straty netto. W analogicznym okresie roku poprzedniego straciła 4,363 mln złotych.

Słabe wyniki odzwierciedlają notowania firmy na GPW. Od początku roku cena akcji spadła o ponad 30 procent. Od momentu debiutu akcje zostały przecenione o ponad 80 procent.

bEikEOou
bEikEOoO
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)