Notowania

pzu
23.10.2014 11:30

Spółka dnia: Kurs PZU pobił rekord. Szansa na dalsze wzrosty?

Rynek wycenia papiery giganta na 494 złotych, najwyżej w historii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PZU)

Półtora procent wczoraj i symboliczne 0,1 proc. dziś rosną papiery PZU, dzięki czemu kurs spółki wyszedł na historyczne maksima. Perspektywy dla posiadaczy akcji nadal są całkiem niezłe, wynika z wydanych w ostatnim czasie rekomendacji.

Rynek wycenia walory ubezpieczeniowego giganta na poziomie niemal 494 złotych. Wzrosty z ostatnich dni sprawiły, że kurs przebił wcześniejsze historyczne maksima z końcówki września. Patrząc na ostatnie trzy miesiące, spółka podrożała o niemal 20 procent.

Notowania PZU w ciągu ostatnich 3 miesięcy

Kurs akcji dalej ma szanse rosnąć, wynika z wydanych w ciągu ostatnich tygodni rekomendacji. Analitycy Wood & Company w raporcie z 14 października zalecili _ trzymaj _i cenę docelową na poziomie 524,6 złotych. To o 6 procent powyżej aktualnej ceny rynkowej. Analitycy zwrócili uwagę przede wszystkim na oczekiwaną stopę dywidendy w przyszłym roku na poziomie 9 procent, dwukrotnie powyżej średniej dla sektora.

Tylko nieco mniej odważnie prognozują ekonomiści z DM PKO BP. W ich raporcie z 24 września utrzymali zalecenie _ kupuj _ oraz podnieśli cenę docelową do 520 złotych. Analitycy doszukują się potencjału w segmencie zdrowotnym, niekomunikacyjnych ubezpieczeniach majątkowych oraz rozwoju drugiej marki po akwizycji Link4. Tematem numer jeden jest jednak nowa strategia, którą spółka przedstawie najprawdopodobniej w listopadzie.

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Tagi: pzu, spółka dnia, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz