Notowania

Spółka dnia: Lotos Kolej nie pójdzie pod młotek. Szukają inwestora

Przez trzy ostatnie dni akcje Lotosu straciły niespełna 3 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Money.pl/Anna Kraszkiewicz)

Lotos, jeden z największych graczy na rynku paliwowym w Polsce, nie chce pozbywać się udziałów w spółce Lotos Kolej. Poszukiwany jest jednak inwestor, dzięki któremu zostaną pozyskane środki na inwestycje. Reakcja rynku na te informacje była stosunkowo niewielka, ale nie zmienia to faktu, że w tym tygodniu tracą one około 3 procent.

Na dzisiejszym spotkaniu organizowanym przez spółkę o nazwie _ Lotos dla rozwoju Polski _, prezes spółki Paweł Olechnowicz poinformował, że w pierwszym kwartale tego roku podjęta zostanie decyzja dotycząca przyszłości spółki Lotos Kolej. Koncern poszukuje partnera dla firmy, ale nie zamierza jej sprzedawać.

Oznacza to, że Lotos chce pozyskać inwestora, który poniósłby cześć kosztów inwestycji w spółce.

Prezes Lotosu dodał, że docelowo powinien to być przewoźnik rynkowo konkurencyjny, ale w początkowej fazie będzie to prawdopodobnie partner finansowy. W przyszłości aktywo kolejowe mogłoby trafić na giełdę.

Dziś akcje spółki zyskują na wartości, choć kurs po publikacji tego komunikatu zaczął się lekko osuwać. Po trzech godzinach sesji wzrost wynosi prawie 0,9 procent. Przez ostatnie trzy dni papiery Lotosu taniały. Łącznie spadek wyniósł niespełna 3 procent.

Notowania spółki Lotos w tym tygodniu

Powodem przeceny przez ostatnie trzy dni jest modyfikacja planów modernizacji platformy Petrobaltic, która miała rozpocząć pracę pod koniec tego roku. Realizacja docelowego wydobycia jest przewidywana na połowę 2016 roku. Lotos tłumaczy tą decyzję, relatywnie niskim poziomem cen ropy naftowej, bezpośrednio wpływającym na opłacalność całego przedsięwzięcia.

Przez ostatni rok notowania ropy naftowej spadły o około 50 procent.

Czytaj więcej w Money.pl

* [ ( http://static1.money.pl/i/h/39/m139559.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/lotos-uruchamia-wydobycie-z-nowego-zloza,6,0,1707014.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Lotos uruchamia wydobycie z nowego złoża ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/lotos-uruchamia-wydobycie-z-nowego-zloza,6,0,1707014.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/39/m139559.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wyniki-lotosu-obciaza-odpisy-spolka-zdradza,247,0,1704951.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Setki milionów złotych obciąży wyniki Lotosu ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/wyniki-lotosu-obciaza-odpisy-spolka-zdradza,247,0,1704951.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/128/m89984.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/lotos-wyceniony-koniec-z-optymizmem,139,0,1697163.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Lotos wyceniony. Koniec z optymizmem ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/lotos-wyceniony-koniec-z-optymizmem,139,0,1697163.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
* [ ( http://static1.money.pl/i/h/36/m96548.jpg ) ] (http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/nowe-wskazowki-dla-posiadaczy-akcji-spolek,21,0,1693205.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) [ Nowe wskazówki dla posiadaczy akcji spółek paliwowych ]( http://www.money.pl/gielda/wiadomosci/artykul/nowe-wskazowki-dla-posiadaczy-akcji-spolek,21,0,1693205.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne )
Tagi: grupa lotos, lts, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz