Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółka dnia: Sfinks podwoi sprzedaż. Akcje idą w górę

0
Podziel się:

Spółka ma ambitne plany dotyczące rozwoju sieci restauracji. Ale czy realne?

Spółka dnia: Sfinks podwoi sprzedaż. Akcje idą w górę
(AP/FOTOLINK/East News)

Sfinks Polska w ciągu najbliższych 5 lat zakłada podwojenie sprzedaży. Celem jest zysk netto w 2020 roku na poziomie 30 mln zł. Akcje spółki, która jest właścicielem takich sieci restauracji jak Sphinx, Chłopskie Jadło i WOOK, drożały do południa nawet 9 procent.

Spółka Sfinks to jedno z największych zaskoczeń dzisiejszej sesji. Akcje w najlepszym momencie kosztowały dokładnie 1,8 zł za sztukę. Tak wysoko kursu nie obserwowaliśmy od końca maja. Wzrostom sięgającym 9 procent towarzyszą całkiem spore obroty. Ich wartość zbliża się powoli do okrągłego miliona złotych.

Dzisiejsze notowania akcji spółki Sfinks Polska Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wzrost zainteresowania inwestorów wynika z opublikowania nowej strategii spółki na lata 2015-2020. Sfinks zakłada wzrost wyników, w tym minimum podwojenie sprzedaży przez 5 lat, do poziomu 332 mln zł. Zysk netto w 2020 roku ma wzrosnąć do 30,2 mln zł z 13,8 mln zł w tym roku.

Nowa strategia zakłada koncentrację na sieci restauracji Sphinx. Ma być rozwijana głównie w oparciu o model operatorski i franczyzowy. Spółka na ten moment zidentyfikowała ponad 20 lokalizacji umożliwiających rozwój sieci restauracji w 2015 roku oraz około 10 restauracji w 2016 roku ze wskaźnikiem zwrotu z inwestycji na poziomie 35 procent.

Spółka nie wyklucza, że w przyszłości postawi na rozwój sieci Sphinx również na rynkach zagranicznych.

Sfinks nie rezygnuje z sieci restauracji Chłopskie Jadło i WOOK. Chce osiągnąć na nich status drugiej i trzeciej co do wielkości sieci restauracji casual dinning w Polsce. W przypadku pierwszej z nich spółka rozważa wydzielenie sieci do odrębnej spółki. Konsekwencją tego byłoby poszukiwanie dla niej inwestora.

Sieć restauracji grupy Sfinks obejmuje obecnie 108 lokali, z czego 92 działają pod marką Sphinx, 10 Chłopskie Jadło i 6 WOOK.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)