Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
lpp
07.11.2014 11:53

Spółka dnia: Strach padł na inwestorów. Zjazd na akcjach LPP

Przed południem papiery taniały 8 proc. Jeden wyceniany jest już poniżej 10 tys. zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Michal Szlaga/Reporter)

Właściciel marki Reserved zarobił w trzecim kwartale prawie 82 mln zł. Sprzedaż tylko w tej sieci była na poziomie 580 mln zł. Zysk jest o blisko jedną czwartą gorszy od oczekiwań analityków. Zawiedzeni inwestorzy wyprzedają akcje LPP, które taniały przed południem prawie 8 procent. To zdecydowanie najsłabsza dziś spółka w WIG20 i jeden z najgorszych wyników na całym warszawskim parkiecie.

Zysk netto grupy LPP wyniósł w trzecim kwartale tego roku 81,7 mln zł wobec 110,5 mln zł rok wcześniej. To o 25 mln zł gorszy wynik od średniej prognoz analityków.

Mocno zawiedzeni są także akcjonariusze spółki, którzy już od samego rana panicznie wyprzedają papiery, które nominalnie są najdroższe na GPW. Przed południem kurs w najgorszym momencie był na poziomie 9201 zł. Wczoraj na zamknięciu kurs wynosił okrągłe 10000zł. Co ciekawe, obroty na papierach odzieżowej spółki przekroczyły już 20 mln zł, co jest czwartym wynikiem na rynku.

Dzisiejsze notowania akcji spółki LPP Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ - Wyniki finansowe osiągnięte w III kwartale tak na poziomie operacyjnym jak i netto są niższe od osiągniętych w poprzednim roku. Podstawowa przyczyna to niedostateczny poziom sprzedaży, szczególnie zrealizowanej we wrześniu (niekorzystna pogoda). Pomimo utrzymywania jednostkowych (na m2) kosztów na niskim poziomie, wielkość sieci wymusiła wyraźnie wyższy wzrost całkowitych kosztów w porównaniu ze wzrostem sprzedaży i marży. To w konsekwencji spowodowało osiągnięcie niesatysfakcjonujących wyników nie tylko w III kwartale, ale także w okresie trzech kwartałów _ - napisano w komentarzu do wyników.

_ - Dodatkowo, widoczny był negatywny wpływ różnic kursowych wynikających głównie z osłabienia wartości PLN względem USD oraz RUR względem PLN _ - dodano.

W trzecim kwartale w salonach Reserved zrealizowano sprzedaż w wysokości 580 mln zł, w placówkach Cropp 221 mln zł, House 165 mln zł, Mohito 134 mln zł, zaś w Sinsay 59 mln zł.

W III kwartale 2014 roku powierzchnia sieci sklepów wzrosła o 15 tys. m kw. Na koniec września grupa dysponowała 1.453 sklepami o łącznej powierzchni 681,2 tys. m kw. Według zapowiedzi zarządu, w 2015 roku powiększy się ona o 21 procent do 872 tys. m kw. z planowanych 720 tys m kw. na koniec tego roku - podała spółka w prezentacji.

Spółka zastrzega jednak, że prezentowane wielkości nie są ostatecznym planem rozwoju, ale są _ zgodne z aktualnie prowadzonymi projektami _. Ostateczna wersja planów rozwoju zostanie opublikowana przy okazji wyników za IV kwartał.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: lpp, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz