Notowania

eurocash
24.04.2013 11:30

Spółka dnia: 10 procent straty w 5 dni. Będzie zmiana kierunku?

Dziś akcje spółki odbijają od dna. Są także liderem wzrostów w WIG20.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Emily2k/Dreamstime.com)

Po pięciu spadkowych sesjach z rzędu kurs Eurocashu _ odbija od dna _. Akcje handlowej spółki - dzięki około 2,5-procentowemu wzrostowi - są dziś liderem wzrostów w gronie blue chipów.

W trakcie pięciu sesji - od 17. do 23. kwietnia - akcje Eurocash straciły niemal 10 procent. Dziś odreagowują mocną przecenę. Inwestorów do kupowania akcji zachęciła bliskość psychologicznego poziomu wsparcia umiejscowionego w okolicach 50 złotych.

Zobacz, jak w ciągu pięciu ostatnich sesji radziły sobie akcje Eurocash Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Rangę tego poziomu cenowego zwiększa fakt, że kurs w jego okolicach odbijał aż dwukrotnie - na początku marca (07.03) i na początku kwietnia (09.04). Za każdym razem aktywizował on kupujących, którzy _ wypychali _ notowania spółki w okolice 56 złotych.

Właśnie ten poziom jest najsilniejszą barierą stojącą na drodze dalszym wzrostom. Jego wyraźne sforsowanie otworzyłoby akcjom Eurocashu drogę do kontynuacji zwyżki, która tylko od września 2012 roku przyniosła niemal 35-procentowy wzrost kursu.

Zobacz, jak od września 2012 roku zachowuje się kurs Eurocash Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Choć poziom 50 złotych może zachęcać krótkoterminowych graczy do _ grania pod _ około 10-procentowy ruch w górę w kierunku 56 złotych, to ryzyko też jest spore. Zdecydowane przełamanie linii 50 złotych zmieniłoby układ sił na wykresie i otworzyłoby kursowi drogę w kierunku 44 złotych.

Eurocash to największa polska grupa kapitałowa zajmująca się hurtową dystrybucją produktów żywnościowych, chemii gospodarczej, alkoholu i wyrobów tytoniowych. Handlowa spółka w WIG20 pojawiła się 18. marca. Z grona blue chipów wypchnęła TVN.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Tagi: eurocash, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz