Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|

Spółka dnia: Akcje giganta mocno w dół. Będzie poprawa?

0
Podziel się:

Zobacz jakich wyników za IV kwartał można spodziewać się po spółce.

Spółka dnia: Akcje giganta mocno w dół. Będzie poprawa?
(REPORTER)

W ciągu ostatniego półrocza akcje TPSA potaniały o 30 procent. Zdaniem analityków, wtorkowe wyniki mogą potwierdzić pogorszenie sytuacji spółki. Wśród największych słabości analitycy wymieniają spadek przychodów i odpływ klientów w głównych segmentach działalności. Jedyna nadzieja w nowej 3-letniej strategii, którą poznamy we wtorek.

Inwestorzy zainteresowani telekomunikacyjnym monopolistą powinni z uwagą czekać na wtorkową publikację, gdyż przedstawiona zostanie średnioterminowa strategia, zawierająca wytyczne co do między innymi polityki dywidendowej. Warto przypomnieć, iż w październiku spółka obniżyła proponowaną dywidendę za 2012 rok do 1 zł na akcję z 1,5 zł wcześniej, tłumacząc tę decyzję potrzebami inwestycyjnymi.

Zdaniem niektórych analityków w strategii mogą się znaleźć także plany prawdopodobnej sprzedaży Wirtualnej Polski. Inwestorzy czekają na nowe pomysły zarządu, które pozwoliłby zwiększyć konkurencyjność TPSA względem konkurencji.

Podczas dzisiejszej sesji nie widać znacznych ruchów cen akcji. Ostatni raz tak nisko kurs znajdował się w połowie 2010 roku. Na odwrót znacznej części inwestorów wpłynęło październikowe obniżenie przez zarząd celów na 2012 rok.

Kurs TPSA nie może dźwignąć się po gigantycznej przecenie z października Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ - Wyniki operacyjne TP SA w czwartym kwartale będą słabe i nadal pod presją tych samych czynników, które znamy z poprzednich kwartałów. Szczególnie ciążyć będzie segment mobilny. Dynamika spadku przychodów może być nawet dwucyfrowa w ujęciu rok do roku _ - prognozuje dla PAP Jakub Viscardi z DM IDM.

_ - W segmencie stacjonarnym dynamika odpływu abonentów powinna być porównywalna z poprzednimi kwartałami i wynieść ok. 3 procent. Wywoła ona naszym zdaniem spadek przychodów segmentu stacjonarnego o około 11 proc. w skali roku _ - dodaje Viscardi.

Z wyliczeń PAP na podstawie prognoz analityków wynika, że przychody grupy w czwartym kwartale 2012 roku spadły o 7,4 proc. i wyniosły średnio 3,447 mld zł (3,724 mld zł w IV kwartale 2011 roku).

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)