Notowania

emperia
22.05.2013 10:56

Spółka dnia: Analitycy mówią "kupuj". Akcje liderem w mWIG40

Kurs wystartował na poziomie wczorajszego zamknięcia. Obecnie zyskuje ponad 5 procent.

Podziel się
Dodaj komentarz
(kryczka/iStockphoto)

Analitycy Erste podnieśli rekomendację dla Emperii. Kurs rośnie o ponad 6 procent, a jej akcje liderują wzrostom w segmencie średnich przedsiębiorstw.

Rekomendacja dla handlowej spółki została podniesiona z _ trzymaj _ do _ kupuj _. W górę poszła także cena docelowa. Ta została podwyższona z 55 do 66 złotych.

Na zamknięciu wczorajszej sesji za jedną akcję płacono 54,25 złotego. Obecnie trzeba za nią zapłacić 57,55 złotego, a ponad 6-procentowy wzrost kursu zapewnia jej tytuł lidera w mWIG40.

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Emperii Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tydzień temu spółka pochwaliła się wynikami za pierwszy tegoroczny kwartał. Od stycznia do marca zysk netto Emperii wyniósł 13,7 mln złotych wobec niespełna 26,2 mln złotych w analogicznym okresie 2012 roku. Wyraźnie przebił jednak prognozy analityków, którzy oczekiwali wyniku na poziomie 9,2 mln złotych.

Równie mocno spółka zaskoczyła wynikiem na poziomie operacyjnym. EBIT (zysk przed potrąceniem odsetek i podatków) w pierwszym kwartale tego roku wzrósł z 11,6 do ponad 13,5 mln złotych, podczas gdy średnie prognoz - ankietowanych przez PAP biur maklerskich - zakładała, że spadnie do 9,6 mln złotych.

Emperia Holding zadebiutowała na warszawskiej giełdzie w 2002 roku. Jest jedną z największych polskich firm handlowych. Prowadzi działalność detaliczną i hurtową. W skład grupy wchodzą między innymi supermarkety Stokrotka, sklepy Groszek, magazyny i centrum logistyczne Emperia.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: emperia, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz