Notowania

bio
07.05.2014 12:10

Spółka dnia: Bioton najsłabszy na GPW. Nawet 30 procent...

Wkrótce publikacja raportu za I kwartał 2014. Cały ubiegły rok na stratach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Stratum/Dreamstime)

Akcje Biotonu są dziś najmocniej przecenianymi walorami (nielicząc spółek groszowych) na całym warszawskim parkiecie. Przed południem ich posiadacze tracili nawet 17 procent. Na przestrzeni ostatnich trzech sesji można było łącznie stracić nawet 30 procent.

W ostatnich miesiącach mamy wysyp splitów akcji spółek groszowych. Wszystko przez nowe przepisy giełdy, która zamierza karać i marginalizować spółki wyceniane poniżej jednego złotego, jako bardzo ryzykowne dla inwestorów. Zabieg, który skutkuje kilkukrotnym wzrostem wartości jednej akcji przy proporcjonalnym zmniejszeniu liczby akcji będących w obrocie, bardzo dobrze wykorzystał Bioton.

Jeszcze cztery sesje temu kurs przekraczał 7 złotych, ale od tego momentu duża część inwestorów rozpoczęła realizację zysków. Przedwczoraj dzienna strata na zamknięciu sięgała 20 procent. Dzisiaj do południa w najgorszym dla akcjonariuszy momencie przecena była na poziomie 17 procent. Towarzyszą temu bardzo wysokie jak na spółkę obroty ponad 9 milionów złotych.

Tegoroczne notowania akcji Biotonu Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Sprzedaż akcji przy ostatnich cenach na pewno jest racjonalna, chociaż pojawia się pytanie o to czy kurs nie może być jeszcze wyżej. Opublikowane 30 kwietnia skonsolidowane wyniki za cały 2013 rok nie napawały optymizmem. Przychody wyniosły 340 milionów złotych wobec 406 w 2012 roku. Nie pozwoliło to zarobić spółce. Strata na poziomie netto przekroczyła 6 milionów.

Być może lepsze informacje napłyną w związku z podsumowaniem działalności za pierwsze trzy miesiące tego roku. Publikacja zaplanowana jest na 15 maja.

Warto też wspomnieć o niedawnym komunikacie dotyczącym zawarcia umowy przez Bioton z firmą MSD, częścią amerykańskiego koncernu Merck & Co., na mocy której zajmie się dystrybucją produktów spółki w Polsce. Współpracą objęte są trzy specjalistyczne produkty dla rynku szpitalnego i jeden antybiotyk ogólnego stosowania.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: bio, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz