Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Chcą skupić miliony własnych akcji. Kurs wyraźnie w górę

0
Podziel się:

Spółka na ten cel zamierza przeznaczyć kwotę kilkakrotnie przewyższającą ubiegłoroczny zysk.

Spółka dnia: Chcą skupić miliony własnych akcji. Kurs wyraźnie w górę
(kryczka/iStockphoto)
bESJDvhh

Plany skupu ponad sześciu milionów własnych akcji przez Monnari Trade zachęciły inwestorów do kupowania jej akcji. Kurs odzieżowej spółki rośnie obecnie o niemal 4 procent.

Walne zgromadzenie akcjonariuszy Monnari, które odbędzie się 27. maja, podejmie decyzję o upoważnieniu zarządu spółki do skupu 6 112 000 akcji własnych - wynika z komunikatu opublikowanego przez spółkę po zamknięciu piątkowej sesji na GPW.

Zgodnie z projektami uchwał przedstawionymi przez zarząd spółki _ nabywanie akcji własnych spółki _ może potrwać do końca grudnia 2017 roku. Cena, po której mają być skupowane akcje ma mieścić się w widełkach od 0,1 do 7 złotych za akcję.

bESJDvhj

Piątkowy kurs zamknięcia wyniósł 3,30 złotego. Obecnie za jedną akcję odzieżowej spółki trzeba na giełdzie zapłacić 3,43 złotego. Oznacza to, że jej kurs rośnie o niemal 4 procent. Tym samym spółka jest dziś w gronie wzrostowych liderów na GPW.

Sprawdź, jak dziś radzą sobie akcje spółki Monnari Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Walne Monnari Trade podejmie także decyzję o niewypłacaniu dywidendy z zysku za 2012 rok. W ubiegłym roku spółka - przy przychodach na poziomie 131,78 mln złotych - zarobiła netto 8 milionów 233 tysiące złotych.

Zysk w całości ma zostać przeznaczony na kapitał rezerwowy i wykorzystany _ na pokrycie wydatków na nabycie akcji własnych _. Na ten cel spółka zamierza także przeznaczyć kwotę 25,42 mln złotych z kapitału zapasowego utworzonego z zysku z lat ubiegłych.

bESJDvhp

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

bESJDvhK
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)