Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Łukasz Pałka
|

Spółka dnia: Jej akcje mogą jeszcze wzrosnąć o 25 procent

0
Podziel się:

Analitycy rozpoczęli wydawanie rekomendacji dla firmy z branży odzieżowej.

Spółka dnia: Jej akcje mogą jeszcze wzrosnąć o 25 procent
(Emily2k/Dreamstime.com)

Ponad 3 procent zyskują dzisiaj notowania spółki odzieżowej Gino Rossi. Analitycy uwierzyli, że jej kurs może jeszcze pójść w górę nawet o jedną czwartą.

- _ Szacunki wyników dokonaliśmy w oparciu o szczegółowe prognozy segmentów operacyjnych tj. segmentu obuwniczego (spółka Gino Rossi) oraz odzieżowego (spółka Simple). Na tej podstawie segment obuwniczy wyceniliśmy na 69,3 mln zł, a segment odzieżowy na 62,8 mln zł _ - napisali analitycy DM BPS, którzy zaczęli wydawać rekomendacje dla spółki.

Tym sposobem wycenili jedną akcję Gino Rossi na 2,32 zł. To aż 25 procent więcej niż na wczorajszym zamknięciu. Dzisiaj notowania spółki zyskują około 3 procent.

Obserwuj bieżące notowania spółki Gino Rossi Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Zdaniem DM BPS, który zalecił jednocześnie inwestorom kupno akcji spółki, przyszły rok dla Gino Rossi będzie kluczowy zwłaszcza w zakresie działalności w segmencie obuwniczym. Spółka zmierza bowiem do wyraźnego zwiększenia produkcji we własnym zakładzie, zmniejszając jednocześnie import, co powinno przełożyć się na wzrost marży.

Z drugiej strony, analitycy zastanawiają się, co ze stałymi klientkami, kupującymi ubrania pod marką _ Simple _. Obawiają się zmniejszenia ich liczby, co ma związek z odejściem głównej projektantki tej marki. Zwracają jednak uwagę, że na poprawę wyników będzie miało z kolei _ ograniczenie sprzedaży komponentów (materiałów i dodatków), realizowanych na niskiej marży _.

Jeżeli chodzi o wyniki spółki, to analitycy DM BPS prognozują, że za drugi kwartał grupa Gino Rossi pokaże 52,7 mln zł przychodów (+5,8 procent r/r), co pozwoli na osiągnięcie zysku brutto ze sprzedaży na poziomie 24,4 mln zł (+14,3 procent r/r).

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)