Notowania

kghm
06.05.2013 11:22

Spółka dnia: Kurs wystrzelił. Dziś pierwsza reakcja inwestorów

Obrót akcjami tej spółki odpowiada za jedną trzecią handlu na całej warszawskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe/kghm.pl)

Ubiegłotygodniowy _ wystrzał _ na rynku miedzi nie mógł pozostać bez wpływu na notowania akcji KGHM. Papiery surowcowej spółki drożeją o około 2 procent i są obecnie lokomotywą WIG20.

W piątek - z powodu Święta Konstytucji 3 Maja - nie było sesji na warszawskiej giełdzie, ale światowe rynki finansowe pracowały. Co jednak ważniejsze, sporo się na nich wydarzyło. Pozytywnie zaskoczyły dane z amerykańskiego rynku pracy, a cena miedzi w ciągu zaledwie jednego dnia poszybowała w górę o ponad 6 procent.

Właśnie to odbicie jest głównym czynnikiem ciągnącym dziś w górę notowania KGHM. Akcje kombinatu miedziowego z Lubina drożeją obecnie o około 2 procent i są jednym (obok Asseco Poland i GTC) z wzrostowych liderów w WIG20. Kupujący jednak nieco osłabli. Akcje KGHM w najlepszym momencie drożały bowiem o ponad 3,6 procent.

Zobacz dzisiejsze notowania akcji KGHM Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Na uwagę zasługują także obroty. Wartość handlu miedziową spółką przekroczyła przed chwilą 80 milionów złotych. KGHM odpowiada zatem za ponad jedną trzecią obrotów na całej giełdzie, które obecnie sięgają około 235 milionów złotych.

Na wykresie cenowym spółki obserwujemy obecnie lekkie odreagowanie gwałtownej przeceny z połowy kwietnia. Aby jednak można było mówić o nieco trwalszej poprawie sytuacji, kurs - z punktu widzenia analizy technicznej - musiałby sforsować górne ograniczenie najbliższego oporu umiejscowionego w okolicach 150-153 złotych.

Pozytywnych scenariuszy dla akcji KGHM nie przewidują eksperci z instytucji finansowych. Na początku maja rekomendację dla spółki z _ neutralnie _ do _ sprzedaj _ obciął Goldman Sachs (wycenę obniżył z 190 do 128 złotych). Zlecenie sprzedaży podtrzymali natomiast analitycy Societe Generale, którzy cenę docelową obniżyli z 150 do 123 złotych.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Tagi: kghm, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz