Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Spółka dnia: Pozytywna rekomendacja. Akcje nadal drożeją

0
Podziel się

Echo Investment zostało wycenione na 8,1 zł przez jeden z domów maklerskich.

Spółka dnia: Pozytywna rekomendacja. Akcje nadal drożeją
(Valerie Everett/CC/Flickr)
bEqGRiLF

Od początku roku akcje Echo Investment zyskały prawie 50 procent. Spółka cały czas jest doceniana nie tylko przez inwestorów, ale także przez analityków. Do takiej sytuacji przyczynił się m.in. dobry wynik działalności za trzeci kwartał 2013 roku.

Echo Investment mimo słabego początku sesji rośnie o 0,4 procent. Efektem tego wybicia była stosunkowo pozytywna rekomendacja analityków Noble Securties. Spółkę wyceniono na 8,1 zł zalecając równocześnie akumulacje papierów wartościowych.

Analitycy w wydanym raporcie podkreślają, że dużą wagę miała zmiana strategii spółki bazującej na zwiększonym udziale projektów biurowych w stosunku do projektów handlowych w portfelu przedsiębiorstwa. Informację tą oceniono dość pozytywnie, mimo dużej konkurencji panującej w obu sektorach. Przeważyło doświadczenie spółki, które określono jako duże. Noble Securities prognozuje 10 procentowy potencjał wzrostu w perspektywie 9 miesięcy.

bEqGRiLH

Wyniki Echo Investment za trzeci kwartał były bardzo dobre. Rynek bowiem prognozował, że spółka w tym okresie zaliczy stratę. Pokazano natomiast zysk netto na poziomie 5,4 miliona złotych. W osiągnięciu dobrego wyniku pomógł spółce zysk z tytułu równic kursowych (43 mln złotych).

Przychody spółki wyniosły 140 mln złotych, a zysk brutto ze sprzedaży prawie 83 mln złotych. Mimo dobrego wyniku netto firma zanotowała 5,4 mln złotych straty operacyjnej. Spowodowane było to stratą na wycenie nieruchomości inwestycyjnych na poziomie 75 mln złotych.

Notowania Echo Investment od początku 2013 roku Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Inwestorzy także dobrze postrzegają spółkę. Od początku roku wartość jej akcji wzrosła o prawie 50 procent.

bEqGRiLN

Czytaj więcej w Money.pl

bEqGRiMi
spółka dnia
giełda
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)