Notowania

rbw
09.09.2014 11:45

Spółka dnia: Rainbow Tours poprawia wyniki. Będzie rekord?

Analitycy BM BGŻ zalecają kupno akcji. Nawet 50-procentowy potencjał do zysków.

Podziel się
Dodaj komentarz
(materiały prasowe)
Grzegorz Baszczyński, prezes Rainbow Tours

Od początku roku akcje drugiego co do wielkości touroperatora w Polsce podrożały o prawie 50 procent. Potencjał do wzrostu kursu o drugie tyle dostrzegają analitycy BM BGŻ. Byłby to historyczny rekord. Wysoka wycena to efekt bardzo optymistycznych prognoz wyników w kolejnych latach. Zysk za cały 2014 rok ma przekroczyć 22 mln zł.

Biuro Maklerskie BGŻ rekomenduje zakup akcji Rainbow Tours, wyznaczając cenę docelową na poziomie 24,85 zł. Cena rynkowa oscyluje w tym momencie w okolicy 17 zł. Oznacza to potencjał do wzrostu na poziomie blisko 50 proc.

Rekomendacja została wydana 1 września i co ciekawe, od tamtego dnia trwa seria sześciu kolejnych wzrostowych sesji. Kurs akcji w tym czasie wzrósł z 14 do 17 zł, co oznacza zyski na poziomie 20 proc. Potencjał zdaniem analityków BGŻ jest wciąż bardzo duży. Docelowo wyceniają oni jeden walor na prawie 25 zł. Byłby to rekord. Dotychczasowe maksimum to 18,4 zł z lutego tego roku.

Tegoroczne notowania akcji Rainbow Tours Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

_ - Chociaż prognozujemy zmniejszenie dynamiki wzrostu w następnych latach to widzimy znaczne niedowartościowanie Rainbow Tours. _Analitycy szacują, że w 2014 roku zysk netto spółki wzrośnie do 22,6 mln zł, a w 2015 roku do 27,8 mln zł. W ubiegłym roku spółka na czysto zarobiła niecałe 14 mln zł.

_ - Oczekujemy utrzymania obecnych, korzystnych trendów w II połowie roku, co potwierdzone jest wysoką dynamiką przedsprzedaży sezonu Lato 2014 oraz Zima 2014/2015 _ - napisano w rekomendacji.

źródło: Money.pl

Bardzo duży wzrost zysków w ubiegłym roku to wynik ożywienia w branży, po licznych upadkach biur podróży w poprzednich latach. Po pierwszych sześciu miesiącach tego roku wynik jest już sporo wyższy rok do roku. Analitycy DM BGŻ szacują, że z końcem grudnia Rainbow Tours zanotuje ponad 22 mln zł zysku netto.

- _ W długim terminie wraz ze zwiększaniem się dochodów polskich konsumentów, powinniśmy obserwować również coraz wyższe nakłady na wyjazdy. Ponad to na polskim rynku z usług touroperatorów korzysta znacznie mniejszy odsetek osób niż w krajach zachodnich, co również będzie wspierało rozwój biur podróży. Rainbow Tours zyskał w ostatnich latach na kłopotach swoich mniejszych konkurentów, awansując od czasu giełdowego debiutu z siódmej na drugą pozycję wśród polskich touroperatorów. Spółka konsekwentnie rozwija ofertę, w tym bardziej marżowych wyjazdów egzotycznych oraz wycieczek objazdowych _ - oceniają analitycy BGŻ.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: rbw, spółka dnia, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz