Notowania

sns
01.04.2014 12:05

Spółka dnia: Synthos podpisuje umowę z Michelin. Akcje drożeją

Jeszcze wczoraj papiery spółki były wyceniane najniżej od prawie pół roku.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Synthos)

Akcje producenta surowców chemicznych są jednymi z najmocniej drożejących papierów podczas dzisiejszej sesji na giełdzie w Warszawie. Do południa zwyżka sięgała nawet 4 procent. Spółka poinformowała o zawarciu z Grupą Michelin umowy, dzięki której znacząco zwiększy zdolności produkcyjne.

Synthos zawarł z Grupą Michelin umowę licencyjną na technologię produkcji kauczuku polibutadienowego w Brazylii. Spółka planuje uruchomić w tym kraju w 2017 roku jednostkę produkcyjną działającą w oparciu o pozyskaną technologię. Umowa zawarta została na okres 20 lat od chwili wejścia w życie. Ma charakter warunkowy.

Informacja została upubliczniona wczoraj wieczorem, stąd na reakcję inwestorów trzeba było czekać do dzisiaj. Już start sesji był niezwykle udany. W między czasie kurs notował maksymalne poziomy na 5,07 zł za akcję. To 3,8 procent więcej niż na zamknięciu wczorajszej sesji. To jak do tej pory drugi najlepszy wynik wśród spółek z WIG20.

Dzisiejsze notowania akcji spółki Synthos Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Wyraźny ruch wzrostowy, któremu towarzyszą już ponad 6 milionowe obroty, może dawać nadzieję na poprawę sentymentu wobec spółki. Jeszcze wczoraj jej akcje były wyceniane najniżej od prawie pół roku.

Co da najnowsza umowa?_ - Nabycie licencji i know-how Michelin prowadzić będzie w przyszłości do rozbudowy zdolności produkcyjnych w zakresie kauczuków polibutadienowych w wysokości nominalnej około 80.000 ton rocznie _ - napisano w komunikacie.

To nie koniec planowanych inwestycji. W ciągu najbliższych dwóch lat Synthos chce przeznaczyć 1 mld zł na inwestycje. Program zakłada przede wszystkim kontynuację budowy instalacji nowoczesnych kauczuków SSBR w zakładzie w Oświęcimiu.

ZOBACZ, co na nowym forum internauci piszą o spółce Synthos i o pozostałych spółkach z GPW

Powyższy tekst stanowi wyraz osobistych opinii i poglądów autora i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych.

Czytaj więcej w Money.pl

Tagi: sns, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz