Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka dnia: Zysk niemal dwa razy wyższy od prognoz. Jest reakcja

0
Podziel się:

Akcje TP SA są obecnie zdecydowanym liderem w gronie spółek wchodzących do WIG20.

Spółka dnia: Zysk niemal dwa razy wyższy od prognoz. Jest reakcja
(Reporter)

Zysk netto Telekomunikacji Polskiej okazał się ponad 85 procent wyższy niż szacowali analitycy. Akcje TP SA drożeją obecnie o niemal 4 procent, czym zapewniają spółce tytuł lidera w WIG20.

Pierwsza ze spółek wchodzących do indeksu blue chipów, która pochwaliła się wynikami za trzeci tegoroczny kwartał zarobiła w nim 239 mln złotych. Choć to rezultat znacznie poniżej osiągnięć z analogicznego okresu ubiegłego roku (307 mln zł), to jest on także zdecydowanie wyższy niż szacowali - ankietowani przez PAP - analitycy. Średnia ich prognoz _ mówiła _ o zysku netto na poziomie 129 mln złotych.

Największy telekom notowany na GPW pozytywnie zaskoczył również zyskiem operacyjnym oraz przychodami ze sprzedaży. EBITDA (zysk przed potrąceniem odsetek, podatków, deprecjacji i amortyzacji) w okresie lipiec-wrzesień wyniósł niemal 1,17 mld złotych, a przychody sięgnęły prawie 3,2 mld złotych. Tymczasem analitycy oczekiwali wyników na poziomie odpowiednio 1,05 i 3,16 mld złotych.

Na publikację raportu bardzo pozytywnie zareagowali inwestorzy. Akcje Telekomunikacji Polskiej - przy obrotach przekraczających 68 milionów złotych - drożeją aktualnie o 3,64 procent. Spółka jest zdecydowanym liderem w WIG20. Jest też jednym z zaledwie dwóch jasnych punktów w gronie blue chipów (o około dwa procent drożeją też akcje PGE).

Zobacz, jak dzisiaj radzą sobie akcje Telekomunikacji Polskiej na GPW Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

TP SA zapowiedziała również, że w w dalszym ciągu będzie cięła koszty, między innymi poprzez optymalizowanie zatrudnienia. Tylko w czwartym kwartale tego roku spółkę ma opuścić 371 pracowników. W opublikowanym dziś raporcie TP SA podniosła także tegoroczną prognozę przepływów pieniężnych z _ co najmniej 800 mln złotych _ na _ co najmniej 1 miliard złotych _.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)