Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
pbg
03.09.2013 11:40

Spółka dnia: Zysk zamiast gigantycznej straty. Kurs gwałtownie w górę

Akcje PBG - wyłączając spółki groszowe - są liderem wzrostów na warszawskiej giełdzie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(mat. pras. PBG)

Zysk netto PBG w pierwszym półroczu wyniósł 138 milionów złotych, wobec niemal 1,7 miliarda złotych straty przed rokiem. Inwestorzy zareagowali optymistycznie. Akcje budowlanej spółki drożeją o kilkanaście procent i liderują wzrostom na GPW.

Zdecydowaną poprawę PBG zanotowało również w wyniku na poziomie operacyjnym. W trakcie pierwszych sześciu miesięcy 2013 roku spółka osiągnęła 235 mln złotych zysku operacyjnego, podczas gdy przed rokiem strata sięgnęła 1,63 miliarda złotych.

Znacznie gorzej _ wygląda _ już kwestia przychodów. Sprzedaż grupy w okresie styczeń-czerwiec wyniosła 708 mln złotych i była o ponad 30 procent niższa niż w analogicznym okresie 2012 roku. Wówczas przychody przekraczały miliard złotych. Dodatkowo, sporo uwag do raportu spółki - związanych m. in. z wartością inwestycji w Rafako - miał audytor Ernst&Young.

Inwestorzy zupełnie się tym nie przejęli. Akcje budowlanej spółki już na otwarciu dzisiejszych notowań podrożały z 2,63 na 2,83 złotego, czyli o prawie osiem procent. Obecnie za jedną akcję trzeba już zapłacić 3,07 złotego, czyli niemal 17 procent więcej niż na wczorajszym zamknięciu.

Sprawdź, jak dziś radzą sobie akcje PBG Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

PBG SA w upadłości układowej - bo taka jest pełna nazwa spółki, dla której 13 czerwca 2012 roku sąd wydał postanowienie o ogłoszeniu upadłości z możliwością zawarcia układu - świadczy specjalistyczne usługi w zakresie kompleksowego wykonawstwa instalacji dla gazu ziemnego, ropy naftowej oraz paliw.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Tagi: pbg, spółka dnia, giełda, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz