Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wyniki banku Pekao SA zaskoczyły. Zobacz reakcję rynku

0
Podziel się:

Spółka opublikowała dość zróżnicowane dane dotyczące zysku netto oraz wyniku prowizyjnego oraz odsetkowego.

Wyniki banku Pekao SA zaskoczyły. Zobacz reakcję rynku
(Włodzimierz Wasyluk/Reporter)

Dziś rano pojawiły się na rynku wyniki banku PEKAO. Mimo wzrostu zysku netto w pierwszym półroczu bieżącego roku inwestorzy nie odebrali pozytywnie tej publikacji.

Bank zanotował w drugim kwartale zysk netto na poziomie 741,8 miliona złotych. Jest to wynik aż o 14 procent lepszy niż oczekiwali analitycy. Spodziewano się zysku na poziomie 651,3 miliona złotych. Niestety za zyskiem netto nie idzie w parze wynik odsetkowy i prowizyjny. Wynik odsetkowy wyniósł 1081,7 miliona złotych i był bardzo zbliżony do konsensusu rynkowego, ale rok do roku obniżył się o dziewięć procent. Także marża odsetkowa w drugim kwartale uległa pogorszeniu i wyniosła 3,4 procent w stosunku do 3,6 procent rok wcześniej. Wynik z tytułu prowizji także okazał się gorszy niż rok wcześniej, ale spadek wyniósł jedynie jeden procent.

Mimo że spółka pochwaliła się wysokim zyskiem netto, to inwestorzy pozostali czujni. Zysk spółki został dodatkowo powiększony przed publikacją wyników realizacją zysku z portfela obligacji. Słabsze niż rok wcześniej zdradzają także wspomniane wynik odsetkowy oraz wynik z tytułu prowizji. W konsekwencji takiej publikacji inwestorzy zaczęli sprzedawać akcje banku. Spółka taniała od samego początku sesji. Po trzech godzinach sesji spadek wynosił już ponad 2,3 procent.

Notowania PEKAO podczas wtorkowej sesji Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Bank Pekao jest kolejnym bankiem publikującym swoje wyniki. Wcześniej dane na temat działalności podał bank Millennium, BZ WBK oraz BRE. W drugim kwartale bieżącego roku spółka liczy na stabilizację i stopniowe odbicie wyniku odsetkowego.

spółka dnia
giełda
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)