Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
budownictwo
08.08.2019 08:24

Spółka Marvipolu i PG Dutch złożyły do UOKiK wniosek ws wspólnego przedsiębiorcy

PG Dutch Holding I B.V. oraz Marvipol Logistics złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy, podał Urząd.

Podziel się
Dodaj komentarz
Spółka Marvipolu i PG Dutch złożyły do UOKiK wniosek ws wspólnego przedsiębiorcy

Wniosek wpłynął 5 sierpnia br. Sprawa jest w toku.

"Koncentracja ma się dokonać w formie utworzenia wspólnego przedsiębiorcy przez PG Dutch Holding I B.V. oraz Marvipol Logistics S.A., tj. zgodnie z art. 13 ust. 2 pkt) 3 ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów (Dz. U. z 2015 r., poz. 184, ze zm.)" - czytamy w komunikacie.

PG Dutch oraz Marvipol zamierzają utworzyć wspólnego przedsiębiorcę w celu realizacji wspólnego projektu, polegającego na budowie parku magazynowo-logistycznego, podano także.

PG Dutch należy do grupy kapitałowej Panattoni, świadczy usługi deweloperskie związane z obiektami przemysłowymi, magazynowymi i biurowymi. Jako zarządca obiektów, Grupa Panattoni świadczy również kompleksową obsługę administracyjną i operacyjną wynajętej powierzchni, w tym w zakresie prowadzenia rozliczeń mediów, zapewnienia sprawności urządzeń technicznych jak i profesjonalnego wyglądu magazynów. Grupa Panattoni jest obecna również na rynku wynajmu powierzchni przemysłowych (magazynowych) w regionie Warszawy (województwo mazowieckie), w regionie Krakowa (województwo małopolskie), w regionie Szczecina (województwo zachodniopomorskie), w regionie Polski północnej (województwo pomorskie), w regionie Górnego Śląska (województwo śląskie), w regionie Poznania (województwo wielkopolskie) oraz w regionie Polski centralnej (województwo łódzkie).

Marvipol Logistics wchodzi w skład grupy kapitałowej Marvipol Development, która jest ostatecznie kontrolowana przez osobę fizyczną. Grupa Marvipol, poprzez spółki celowe, prowadzi m.in. działalność deweloperską w dwóch podstawowych segmentach: mieszkaniowym oraz magazynowym. W ramach segmentu mieszkaniowego Grupa Marvipol realizuje zarówno wieloetapowe inwestycje, jak i mniejsze, kameralne projekty, skupiając działalność przede wszystkim w Warszawie, a od 2017 roku rozwijając także działalność w Gdańsku. W segmencie magazynowym, Grupa Marvipol współpracuje z Grupą Panattoni, wspólnie realizując projekty magazynowe w różnych częściach Polski.

Tagi: budownictwo, nieruchomości, giełda, wiadomości, giełda na żywo, uokik, marvipol
Źródło:
ISBnews
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz