Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Mid Europa Partners złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia Sage

0
Podziel się:

Welary Investments - spółka należąca do funduszu private equity Mid Europa Partners - złożyło wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) w sprawie przejęcia kontroli nad Sage, podał Urząd.

Spółka Mid Europa Partners złożyła wniosek do UOKiK ws. przejęcia Sage
bECVjBBx

Wniosek wpłynął 22 grudnia, sprawa jest w toku.

"Zgłaszany zamiar koncentracji dotyczy przejęcia kontroli nad Sage sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie przez Welary Investments sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu. Przejęcie kontroli nastąpi poprzez nabycie udziałów w Sage. Podmiotami, które bezpośrednio uczestniczą w zgłaszanej koncentracji są: Welary (uczestnik aktywny) - jest polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością. Welary stanowi część grupy typu private equity działającej pod nazwą Mid Europa. Welary działa jako spółka holdingowa i nie prowadzi działalności operacyjnej. Sage (uczestnik pasywny) - jest polską spółką z ograniczoną odpowiedzialnością, działającą jako dostawca wspomagających zarządzanie rozwiązań IT dedykowanych dla małych i średnich przedsiębiorstw" - czytamy w informacji.

Na początku grudnia br. Mid Europa Partners podało, że podpisało umowę w sprawie przejęcia spółki Sage od Sage Group. Jak wówczas informowano, finalizacja transakcji spodziewana jest na początku 2021 roku, po uzyskaniu zgód antymonopolowych.

bECVjBBz

Sage Poland jest liderem rozwiązań chmurowych dla małych i średnich przedsiębiorstw, działającym pod znaną marką "Symfonia". Spółka oferuje takie produkty, jak Symfonia 50Cloud, Symfonia ERP, Symfonia Kadry i Płace One Payroll czy Symfonia Start dla zdywersyfikowanej i lojalnej grupy klientów, poinformowano.

Mid Europa to istniejący od 1999 roku fundusz private equity skoncentrowany na rosnących rynkach w Europie Centralnej i Wschodniej, zarządzający aktywami o wartości ok. 5,3 mld euro.

bECVjBCa
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)