Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|
aktualizacja

Najbogatszy Polak chce wycofać spółkę z giełdy. Są szczegóły

14
Podziel się:

KI Chemistry, spółka z grupy Kulczyk Investments, do której należy ponad 51 proc. akcji Ciech, ogłosiła wezwanie do sprzedaży pozostałych akcji Ciechu. Chodzi o pakiet 25.747.857 udziałów. Cena? 49 zł za papier - poinformował pośredniczący Santander Biuro Maklerskie.

Najbogatszy Polak chce wycofać spółkę z giełdy. Są szczegóły
Sebastian Kulczyk (pap, Marcin Obara)

KI Chemistry zamierza nabyć akcje Ciechu stanowiące 48,86 proc. kapitału zakładowego spółki i tym samym zwiększyć swój udział do 100 proc.

Rozpoczęcie przyjmowania zapisów na akcje nastąpi 10 marca, a zakończenie 12 kwietnia. Przewidywany dzień transakcji nabycia akcji na GPW to 17 kwietnia. Przewidywany dzień rozliczenia transakcji nabycia akcji to 19 kwietnia.

Przymusowy wykup akcji

Jak podano w komunikacie, w przypadku osiągnięcia w wyniku wezwania progu przynajmniej 95 proc. ogólnej liczby głosów na walnym, inwestor zamierza przeprowadzić przymusowy wykup akcji należących do pozostałych akcjonariuszy, a następnie wycofać akcje spółki z obrotu giełdowego.

Santander Bank Polska – Santander Biuro Maklerskie pełni rolę wyłącznego podmiotu pośredniczącego w wezwaniu i doradcy transakcyjnego, natomiast BNP Paribas pełni rolę wyłącznego doradcy finansowego i M&A dla KI Chemistry.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
Eko
rok temu
To historia polskiego kapitalizmu
Waldi
rok temu
Myślę,że to Ciechowi wyjdzie na dobre. Nie zawsze dobre decyzje są łatwe. Czekam na kolejne efekty, a będą na pewno, jak do tej pory!
wow
rok temu
Jego rodzina powiązania z politykami SLD PO SLD powinien odpowiadać za samobójstwa Polaków ?
jajo
rok temu
Najbogatszy nie jest! To tatuś był! Wszyscy Polscy miliarderzy to powiązania mafijne i Służb
😡😡😡
rok temu
Przecież szykuje się do sprzedaży firmy. Może powie że Niemcom to pis da 2 razy więcej. Albo ucieczka przed ciężkimi czasami z gotówką w ręce. Bo jak gaz będzie drogi to te chemikalia nie będą tanie to i popyt będzie duży więc zyski lipne. A tak to sprzeda i się będzie śmiał.