Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Spółka Taurona ma kontrakt na zasilanie wew. w fabryce LG Chem pod Wrocławiem

0
Podziel się:

LG Chem Energy zlecił Tauron Dystrybucji Serwis budowę zasilania wewnętrznego w fabryce LG Chem w Biskupicach Podgórnych, podał Tauron. Koniec prac jest zaplanowany na styczeń 2020 r.

Spółka Taurona ma kontrakt na zasilanie wew. w fabryce LG Chem pod Wrocławiem

"Trzecia część inwestycji realizowana przez Tauron obejmuje położenie 34 km kabla SN, 10 km światłowodu oraz postawienie 142 słupów oświetleniowych" - czytamy w komunikacie.

"Z LG Chem Energy współpracujemy już drugi rok. Po długich negocjacjach handlowych podpisaliśmy kontrakt na prace związane z doprowadzeniem zasilania do trzech budynków przyszłej fabryki, czyli drugiego etapu rozbudowy kompleksu. W zakresie zleconego zadania było wykonanie linii kablowych SN, ułożenie światłowodu do komunikacji między poszczególnymi halami produkcyjnymi oraz oświetlenia zewnętrznego z oprawami w technologii LED" - powiedział dyrektor ds. sprzedaży w TDS Krzysztof Kaźmierski, cytowany w komunikacie.

Tauron Dystrybucja Serwis, po zrealizowaniu tego kontraktu, rozpoczął współpracę przy przygotowaniu zasilania placu budowy oraz infrastruktury podziemnej dla trzeciego etapu rozbudowy.

W zakresie głównych aspektów nowy kontrakt jest niemalże identyczny, jak poprzedni, choć o zupełnie innej skali. W sumie przy realizacji zlecenia zostaną ułożone 34 km kabla SN, 10 km światłowodu oraz postawione 142 słupy oświetleniowe. Koniec prac jest przewidziany na styczeń 2020 roku, podano także.

Tauron Dystrybucja Serwis S.A. w 2018 roku zmienił profil działalności na stricte sprzedażowy. W portfolio firmy znajdują się usługi elektroenergetyczne, oświetleniowe oraz innowacyjne produkty e-mobility.

Tauron Polska EnergiaPolska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

energetyka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)