Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Średnie wynagrodzenie w firmach rośnie. Co z zatrudnieniem?

0
Podziel się

Najnowsze dane GUS dotyczące zatrudnienia są dużym rozczarowaniem. Miał być wzrost o 0,5 procent, a jest...

Średnie wynagrodzenie w firmach rośnie. Co z zatrudnieniem?
(Nejron/Dreamstime)
bDoqeOvF

Średnie wynagrodzenie w sektorze przedsiębiorstw w styczniu wyniosło 3805,30 zł - podał Główny Urząd Statystyczny. Oznacza to wzrost płac w skali roku o 3,4 procent. Jednocześnie negatywnie zaskoczyły informacje o zatrudnieniu. Rok do roku pozostało na niezmienionym poziomie.

Najnowsze dane GUS różnią się od wcześniejszych oczekiwań rynkowych. Analitycy prognozowali roczny wzrost płac na poziomie 3,2 procent, natomiast przyrost zatrudnienia na plus 0,5 procent. Zamiast trzeciego miesiąca wzrostu zatrudnienia z rzędu, mamy niepokojącą stabilizację na poziomie ze stycznia 2013 roku.

Gorsze dane wpisują się w ostatnie informacje dotyczące stopy bezrobocia. W ostatnich miesiąca procent Polaków bez pracy wzrósł do poziomu 13,4 procent.

bDoqeOvH

Stopa bezrobocia w Polsce na przestrzeni ostatnich 3 lat Dodaj wykresy do Twojej strony internetowej

Dane GUS obejmują osoby zatrudnione na podstawie stosunku pracy, zatrudnione sezonowo, a także pracowników najemnych w przedsiębiorstwach, w których liczba pracujących przekracza 9 osób i które prowadzą działalność gospodarczą w ściśle określonym przez zakresie (m.in. przetwórstwo przemysłowe, budownictwo, handel).

Czytaj więcej w Money.pl

  • [ ( http://static1.money.pl/i/h/130/m297602.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/nowy;program;gospodarczy;pis;skad;jaroslaw;kaczynski;wezmie;bilion;zlotych,147,0,1478291.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Bilion złotych Kaczyńskiego. To realne?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/1/m289793.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/wplywy;z;vat;jeszcze;nigdy;nie;byly;tak;niskie;rzad;sie;mylil,69,0,1477189.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Wpływy z VAT jeszcze nigdy nie były tak niskie. Rząd się mylił
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/137/m296841.jpg ) ] (http://manager.money.pl/ludzie/wywiady/artykul/amazon;w;polsce;pytamy;jakie;beda;warunki;pracy;i;kiedy;ruszy;amazon;pl,216,0,1474264.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Kiedy ruszy Amazon.pl i jakie będą warunki pracy w Polsce?
    • [ ( http://static1.money.pl/i/h/28/m139548.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/samorzadowcy;chca;miliardowego;haraczu;od;firm;to;samobojstwo,200,0,1472712.html#utm_source=money.pl&utm_medium=referral&utm_term=redakcja&utm_campaign=box-podobne) Samorządy chcą miliardowego haraczu od firm
bDoqeOvN
bDoqeOwi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(0)