Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Standard Chartered sonduje możliwości rozwoju nowych obszarów w Polsce

0
Podziel się

Warszawa, 28.04.2020 (ISBnews/ ISBtech.pl) - Bank Standard Chartered sonduje możliwości rozwoju nowych obszarów kompetencyjnych w swojej polskiej spółce we współpracy z partnerami z różnych części grupy, poinformowała ISBtech Rowena Everson, dyrektor zarządzająca globalnym centrum usług biznesowych banku Standard Chartered w Polsce. Jednocześnie dotychczasowa strategia jest realizowana zgodnie z założeniami.

Standard Chartered sonduje możliwości rozwoju nowych obszarów w Polsce
bEpXMPnV

"Zgodnie z zapowiedziami z połowy 2018 roku, planujemy stworzyć w Warszawie ok. 750 miejsc pracy. W najbliższych miesiącach będziemy koncentrowali się na rozwoju istniejących zespołów. Budujemy całe 'ekosystemy' w poszczególnych obszarach, zamiast koncentrować się jedynie na określonych wycinkach procesów, dzięki czemu nasi pracownicy mają duże możliwości rozwoju. Wiele funkcjonujących już i nowo powstających stanowisk to stanowiska o zasięgu międzynarodowym lub globalnym, co umożliwia polskim specjalistom wykorzystanie doświadczenia zdobytego na rynku lokalnym czy regionalnym w znacznie szerszym zakresie" - powiedziała ISBtech Everson.

"Sondujemy jednocześnie możliwości rozwoju nowych obszarów kompetencyjnych w naszej polskiej spółce we współpracy z naszymi partnerami z różnych części Grupy Standard Chartered. Z przyjemnością poinformujemy o nowych obszarach w momencie, w którym zapadną stosowne decyzje" - dodała dyrektor.

Standard Chartered zarejestrował swoją polską spółkę w czerwcu 2018 roku, pierwsi pracownicy rozpoczęli pracę już w lipcu.

bEpXMPnX

"We wrześniu tego samego roku uruchomiliśmy działalność operacyjną. Na koniec pierwszego roku funkcjonowania mieliśmy 150 pracowników, obecnie (stan na koniec kwietnia 2020) nasz polski zespół liczy prawie 600 osób. Nasz polski zespół składa się z doświadczonych specjalistów, świadczących usługi oparte na wiedzy na rzecz innych spółek z Grupy Standard Chartered, działamy więc do wewnątrz organizacji, nie mamy w Polsce klientów spoza holdingu. Część naszych zespołów koncentruje się na współpracy ze spółkami z zachodniej półkuli (np. zespoły odpowiedzialne za monitorowanie transakcji realizowanych przez klientów banku pod kątem zapobiegania praniu pieniędzy, korupcji czy finansowaniu terroryzmu), inne mają globalny zasięg działania (np. nasz zespół ds. cyberbezpieczeństwa czy zespół skoncentrowany na wdrażaniu projektów z zakresu zarządzania zasobami ludzkimi)" - wymieniła Everson.

Kluczowe obszary działalności instytucji w Polsce to (kolejność odpowiada rozmiarom poszczególnych zespołów): przeciwdziałanie przestępczości finansowej, cyberbezpieczeństwo, zarządzanie ryzykiem płynności (Treasury Modelling Hub), zarządzanie międzynarodowymi projektami HR, rekrutacje na rynku polskim, brytyjskim i amerykańskim, negocjowanie umów na instrumenty pochodne z klientami korporacyjnymi i instytucjonalnymi.

Standard Chartered jest jedną z największych międzynarodowych instytucji bankowych z ponad 150-letnią historią działalności na najbardziej dynamicznych rynkach świata. Działa na ponad 60 rynkach, zatrudniając przeszło 86 tys. pracowników pochodzących ze 125 krajów.

Sebastian Gawłowski

bEpXMPoy
media
telekomunikacja
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)