Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Strategia Aplisens nie wyklucza akwizycji celem poszerzenia asortymentu grupy

0
Podziel się:

Strategia grupy kapitałowej Aplisens na lata 2020-2022 nie wyklucza akwizycji producentów aparatury kontrolno-pomiarowej rozszerzające ofertę grupy, podała spółka.

Strategia Aplisens nie wyklucza akwizycji celem poszerzenia asortymentu grupy

"Główne przesłanki strategii na lata 2020-2022 to:

  • Dalszy rozwój działalności grupy na poszczególnych rynkach.
  • Efektywne wykorzystanie istniejącego potencjału produkcyjnego.
  • Rozszerzenie asortymentu produktów i usług, również poprzez ewentualne akwizycje podmiotów z branży.
  • Dalsza automatyzacja procesów w celu obniżenia kosztów wytworzenia" - czytamy w komunikacie.

Prezes Adam Żurawski zapowiedział, że Aplisens planuje kontynuować i rozwijać działania, które realizował w minionych trzech latach.

"Jednym z filarów nowej strategii jest dalszy wzrost skali działalności grupy na poszczególnych rynkach w oparciu o efektywne wykorzystanie potencjału produkcyjnego. Naszym celem jest sukcesywna automatyzacja procesów w celu obniżenia kosztów produkcji. W najbliższych latach nasze działania będą ukierunkowane również na rozbudowie portfolio produktowego oraz usługowego. W tym celu nie wykluczamy kolejnych akwizycji" - powiedział Żurawski, cytowany w komunikacie.

Ewentualne akwizycje miałyby dotyczyć producentów aparatury kontrolno-pomiarowej rozszerzające ofertę Grupy Aplisens.

Cele rynkowe i rozwojowe w ramach strategii obejmują również:

  • Wzrost skali prowadzonej działalności poprzez umocnienie pozycji lidera na rynku krajowym oraz zwiększenie udziału rynkowego na rynkach krajów WNP, krajów UE oraz na wybranych rynkach pozaeuropejskich, takich jak region Bliskiego Wschodu, Azja południowo-wschodnia oraz zaistnienie na rynkach USA i Chin.
  • Modernizacja najważniejszych produktów w celu rozszerzenia ich oferty oraz spełnienia wymogów nowych i zmieniających się norm oraz wymagań rynkowych.
  • Uruchomienie produkcji seryjnej przepływomierzy oraz rozwój świadczenia usług kalibracji i wzorcowania przepływomierzy i wodomierzy innych producentów w laboratorium w Radomiu, wyliczono w prezentacji.

Prezes podkreślił, że cele zapisane w strategii na lata 2020-2022 będą mogły być zrealizowane pod warunkiem ustabilizowania się sytuacji związanej z pandemią COVID -19.

"Dla roku 2020 podjęliśmy próbę oszacowania wpływu pandemii na obroty GK Aplisens, jednak na chwilę obecną trudno jeszcze mówić o zauważalnym wpływie koronawirusa na funkcjonowanie naszej grupy" - wskazał prezes.

Aplisens jest producentem i dostawcą rozwiązań w zakresie aparatury kontrolno-pomiarowej i automatyki. Oferuje szeroką gamę urządzeń do pomiaru, regulacji i przetwarzania ciśnienia, wykorzystywanych w wielu gałęziach przemysłu od energetyki po przemysł chemiczny, rafineryjny, farmaceutyczny czy spożywczy. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2008 r. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 118,5 mln zł w 2019 r.

giełda
wiadomości
giełda na żywo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)