Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Sun & Snow: Liczba rezerwacji w kurortach zimowych wzrosła o ponad 8% r/r

0
Podziel się

Liczba rezerwacji apartamentów na minimum miesiąc przed planowanym przyjazdem do kurortów zimowych wzrosła o ponad 8% r/r w tym roku, wynika z danych Sun & Snow.

Sun & Snow: Liczba rezerwacji w kurortach zimowych wzrosła o ponad 8% r/r
bEhBBGLF

"Sukcesywnie od kilku lat pobyty w czasie Sylwestra i ferii świątecznych cieszą się coraz większą popularnością, a rezerwacje są dokonywane z coraz większym wyprzedzeniem. W tym roku w kurortach zimowych rezerwacje apartamentów na minimum miesiąc przed planowanym przyjazdem wzrosły o ponad 8%. Przebojem w ofercie Sun & Snow, obok zawsze popularnego Zakopanego, były w tym roku świeżo oddane do użytkowania apartamenty w Białce Tatrzańskiej, gdzie obłożenie wyniosło blisko 100%. Bardzo dużą popularnością cieszyły się również oferty w Szklarskiej Porębie" - czytamy w komunikacie.

Sukces nowych lokalizacji to efekt zarówno rosnącej popularności zimowych kurortów w Polsce jak i oferty, jaką Sun & Snow konsekwentnie promuje - zorientowanej na potrzeby rodzin z dziećmi, w połączeniu z atrakcyjnymi cenami w porównaniu min. z ofertą hotelową, podkreślono.

"Projekt Sun & Snow Resorts Białka Tatrzańska zakłada powstanie docelowo kilkunastu kameralnych willi nawiązującymi swoim charakterem do stylu podhalańskiego oraz dwóch budynków aparthotelowych. Dotychczas sprzedano w inwestycji blisko 80% dostępnych apartamentów, a w sprzedaży pozostaje zaledwie kilkanaście lokali liczących od 17 do 62 m2 w cenach od 9 458 - 13 084 zł netto za m2. Również w Szklarskiej Porębie jest jeszcze możliwość zakupu apartamentu. W ofercie pozostało ostatnich 15 lokali" - powiedział prezes Sun & Snow Real Estate Paweł Kobierski, cytowany w materiale.

bEhBBGLH

Jak wynika z danych Sun & Snow, który jest operatorem blisko 2 tys. apartamentów w ponad 30 miejscowościach wypoczynkowych oraz miastach w Polsce, a także realizuje własne inwestycje deweloperskie, rokrocznie wskaźnik obłożenia na początku grudnia dla wyjazdów świątecznych rośnie o około 5-8% r/r. W tym roku przekroczył 50% dla najważniejszych lokalizacji, podczas gdy rok wcześniej było to o ok. 5% mniej, zaś jeszcze kilka lat temu było to 20-25%, podano również.

"W tym roku w okresie świąteczno-noworocznym mogliśmy wyróżnić trzy główne fale wyjazdów: na święta Bożego Narodzenia, Sylwestra i później weekend, na który przypadało święto Trzech Króli. Średnie obłożenie w święta w naszych zimowych resortach wyniosło od 77% w Karpaczu po 85% w Zakopanem czy 86 proc.% w Szklarskiej Porębie. Sylwester i późniejszy weekend miał już obłożenie powyżej 95%, by w Białce Tatrzańskiej w weekend od 2 do 5 stycznia wynieść 100%. Najpopularniejsze lokalizacje i najlepsze apartamenty są rezerwowane z dużym wyprzedzeniem, tuż przed terminem oferta jest mocno ograniczona. Ten trend będzie się umacniał, co z pewnością znajdzie odzwierciedlenie w naszej ofercie, która będzie dostępna na kolejne sezony zimowe i letnie" - skomentowała pricing & marketing manager w Sun & Snow Regina Juźko.

Wzrost popularności zimowych resortów w Polsce to efekt coraz lepszej infrastruktury i kolejnych inwestycji, które są oddawane do użytku. Specjaliści zwracają również uwagę na rozwój oferty benefitowej w firmach rozbudowywanej o rozwiązania wypoczynkowe, jak i wpływ programu 500+. Turyści na krótsze pobyty w zimie coraz chętniej wybierają polskie góry również ze względów bezpieczeństwa.

Grupa Sun & Snow to największy operator zarządzający wynajmem blisko 2 tys. apartamentów w ponad 30 miejscowościach wypoczynkowych oraz miastach w Polsce. Istnieje na rynku od 2008 roku.

bEhBBGMi
budownictwo
nieruchomości
giełda
Źródło:
ISBnews
KOMENTARZE
(0)