Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Amerykanie doradzają, jak wydobywać gaz łupkowy

0
Podziel się

W konferencji na temat eksploatacji złóż wzięło udział 17 państw.

Amerykanie doradzają, jak wydobywać gaz łupkowy
(Seesea/Dreamstime)
bEgsHuHp

W waszyngtońskiej konferencji na temat eksploatacji złóż wzięli udział przedstawiciele 17 państw. Zapoznali się z amerykańskimi doświadczeniami w tej dziedzinie.

_ - To była wymiana informacji o pozyskiwaniu gazu łupkowego i jego promocja w kontekście wzmacniania bezpieczeństwa energetycznego na świecie - _ mówił przewodniczący polskiej delegacji Marek Pisarski.

Odnośnie polskich złóż Amerykanie podkreślali, że poszukiwania w Polsce dopiero się zaczęły, trudno więc na razie określić, ile takiego gazu w Polsce jest i czy eksploatacja będzie się opłacać.

bEgsHuHr

Kilka amerykańskich i międzynarodowych koncernów - w tym Chevron i Exxon Mobil - już otrzymało koncesje na poszukiwania w naszym kraju.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/151/t97431.jpg ) ] (http://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/pawlak;zdradza;termin;finalu;porozumienia;gazowego,67,0,657475.html) Pawlak zdradza termin finału porozumienia gazowego Możliwe, że sprawa zakończy się pod koniec sierpnia.
[ ( http://static1.money.pl/i/h/65/t74305.jpg ) ] (http://news.money.pl/artykul/nikt;nie;ma;koncesji;na;wydobycie;gazu;lupkowego,254,0,649214.html) Nikt nie ma koncesji na wydobycie gazu łupkowego Firmy w Polsce mają koncesje tylko na poszukiwanie złóż.
bEgsHuHS
giełda
wiadomości
KOMENTARZE
(0)