Notowania

ceny ropy
07.01.2015 10:47

Cena ropy naftowej Brent spadła poniżej 50 USD

Na początku dzisiejszej sesji na giełdzie w Londynie cena za baryłkę wynosiła 49,92 dolara.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Christian Lagereek. Fahraeus/Dreamstime.com)

Po raz pierwszy od maja 2009 roku cena baryłki ropy naftowej Brent na londyńskiej giełdzie spadła w środę poniżej 50 dolarów. Malejąca cena surowca wiąże się ze spowolnieniem światowej gospodarki i wysokim poziomem wydobycia przez głównych eksporterów.

Na początku dzisiejszej sesji na giełdzie w Londynie cena za baryłkę wynosiła 49,92 dolara. Tym samym zbliżyła się do poziomu notowań na amerykańskim rynku, gdzie od pewnego czasu za baryłkę płaci się poniżej 50 dolarów.

Sprawdź ceny ropy naftowej w ostatnich 3 miesiącach

Analitycy przewidują w najbliższym czasie dalsze spadki cen tego surowca. Wpływ na trend będzie mieć zwiększenie wydobycia ropy z łupków przez Stany Zjednoczone i zdecydowana zapowiedź Organizacji Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC), że nie zmniejszy wydobycia.

W listopadzie 2014 roku kraje członkowskie OPEC, które dostarczają na światowy rynek jedną trzecią produkcji czarnego złota, poinformowały, że utrzymają produkcję na poziomie 30 milionów baryłek dziennie.

Czytaj więcej w Money.pl
Ceny ropy spadają przez... spekulantów? Szef OPEC Abdullah al-Badri powiedział, że chciałby poznać prawdziwe powody, które doprowadziły do takich spadków.
Ceny paliw będą spadać? Sprawdź Wszystko dzięki taniejącej ropie, choć w mijającym tygodniu spadek jej cen nieco wyhamował.
Tagi: ceny ropy, ropa brent, giełda, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, surowce, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz