Trwa ładowanie...
bDyEeLnp

Notowania

Ceny Ropy – Wszystkie wiadomości

5
11.12.2020 16:36

CENY PALIW
 / 
Na stacjach nie ma już koronawirusa. Diesel najdroższy od marca

Notowania ropy naftowej na giełdzie w Londynie przekroczyły w mijającym tygodniu psychologiczną barierę 50 dolarów. Oznacza to, że kierowcy muszą liczyć się z droższym tankowaniem przed świętami. Już teraz za tankowanie diesla płacimy najwięcej od marca.

7
27.11.2020 18:37

CENY PALIW
 / 
Ceny benzyny. Na stacjach widać "efekt szczepionki"

Perspektywa skutecznej szczepionki i zniesienia ograniczeń sprawiła, że na światowych giełdach ceny ropy są najwyższe od końca lutego. Przez to w tym tygodniu na stacjach płaciliśmy więcej, a to nie koniec podwyżek.

8
25.11.2020 10:39

SUROWCE
 / 
Ropa naftowa najdroższa od marca

Na rynku ropy naftowej optymizm trwa w najlepsze. Perspektywa skutecznej szczepionki i zniesienia ograniczeń sprawiła, że na giełdach ceny surowca są najwyższe od marca.

7
09.11.2020 10:08

SUROWCE
 / 
Ceny ropy mocno rosną po zwycięstwie Bidena

Ceny ropy w USA mocno rosną po zwycięstwie Joe Bidena w wyborach prezydenckich. Jednak jeśli Donald Trump będzie opóźniał zatwierdzenie wyników, to w dłuższej perspektywie notowania "czarnego złota" mogą być niestabilne.

40
16.10.2020 14:31

PALIWA
 / 
Ceny paliw na stacjach. Dalsze restrykcje będą sprzyjać zniżkom

Jeśli postępy pandemii wymuszać będą dalsze ograniczenia w głównych gospodarkach globu, wtedy realny stanie się gwałtowny spadek cen paliw - oceniają eksperci e-petrol.

bDyEeLnr
19
30.07.2020 18:59

WYNIKI FINANSOWE
 / 
Koronawirus. Shell odnotował stratę 18 mld dolarów

Koronawirusowy kryzys i spadające ceny ropy oraz gazu odbiły się na wynikach finansowych Shella. Gigant odnotował stratę na poziomie 18 mld dolarów - informuje "The Guardian".

2
10.07.2020 14:53

PALIWA
 / 
Ceny ropy lekko w dół. Ale na razie tankowanie będzie droższe

Pod koniec tygodnia notowania ropy na giełdach spadły. Na razie nie przekłada się to na ceny paliw na stacjach. Zarówno w hurcie jak i w detalu ceny benzyny i oleju napędowego dalej rosną, choć tempo tych zmian jest coraz mniejsze.

42
26.06.2020 15:41

CENA BENZYNY
 / 
Ceny paliw. Na początku wakacji tankowanie będzie droższe

Podwyżki cen paliw na stacjach z tego tygodnia mogą być kontynuowane w przyszłym, zwłaszcza w przypadku benzyny – prognozuje BM Reflex. Jednak ciągle tankujemy znacznie taniej niż przed rokiem, a szanse na powrót do trwałych zwyżek na rynku ropy naftowej są na razie niewielkie – oceniają eksperci.

17
15.06.2020 11:38

CENY PALIW
 / 
Ropa tanieje trzecią sesję z rzędu. Obawy inwestorów wzrosły po doniesieniach z Pekinu

Notowania ropy naftowej na amerykańskiej giełdzie paliw spadają już trzecią sesję z rzędu. Obawy inwestorów o możliwą drugą falę epidemii nasiliły się po tym, jak w weekend chińskie władze poinformowały o pojawieniu się nowego ogniska zachorowań w Pekinie.

bDyEeLnx
9
09.06.2020 8:08

ROPA
 / 
Wojna cenowa między Rosją a Arabią Saudyjską. "To był błąd"

Katarski minister energii uważa, że marcowa decyzja Arabii Saudyjskiej i Rosji o wszczęciu wojny cenowej na ropę naftową była "dużym błędem" i to ona przyczyniła się do drastycznego spadku cen tego surowca. Później przyszła pandemia koronawirusa i tylko pogłębiła spadki.

17
29.05.2020 14:36

PALIWA
 / 
Ceny ropy. W przyszłym tygodniu tankowanie będzie droższe

Mimo że pod koniec tygodnia ceny ropy naftowej na giełdach lekko spadają, eksperci nie mają złudzeń – na początku czerwca nie unikniemy podwyżek na stacjach.

274
22.05.2020 20:28

CENY PALIW
 / 
Odmrażanie to droższe tankowanie. Czas pożegnać niskie ceny na stacjach

Odmrażanie gospodarki oznacza większe zapotrzebowanie na paliwa. A większy popyt oznacza zwyżkę cen. Taka sytuacja ma właśnie miejsce na krajowych stacjach benzynowych. Powoli żegnamy niskie ceny z czasu pandemii koronawirusa.

17
05.05.2020 16:12

SUROWCE
 / 
Ceny ropy mocno w górę. Ekspert studzi optymizm

W wtorek ceny ropy naftowej mocno rosną, niwelując dynamiczne tąpnięcie sprzed dwóch tygodni. Pandemia koronawirusa w wielu krajach wyhamowuje, co dla rynku ropy może być zwiastunem zwiększenia popytu na ten surowiec. Jednak wzrost cen surowca może być krótkoterminowy, a w dłuższym terminie potrzebne będą silniejsze impulsy.

bDyEeLny
48
22.04.2020 16:00

ENERGETYKA
 / 
Niskie ceny paliw cieszą kierowców. Dla gospodarki to złe wieści

- Z całą pewnością kraje gospodarczo oparte na ropie boją się o swoje budżety - tak o efektach taniejącej ropy naftowej mówi dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw e-petrol.pl. Jak mówił w programie specjalnym WP Koronawirus, w wielu krajach wydobycie surowca przestanie się opłacać. Takim przypadkiem może to być Rosja. Zdaniem eksperta wiele koncernów paliwowych może nie przetrwać obecnej sytuacji, szczególnie w dobie pandemii koronawirusa. Co więcej, ucierpi na tym również polska gospodarka. - Wielu Polaków nie tankuje samochodów, bo zostaje w domu. A co za tym idzie, do budżetu wpływa mniej podatków - puentuje Jakub Bogucki.

37
22.04.2020 15:52

ENERGETYKA
 / 
Ceny ropy spadają. Czeka nas tanie tankowanie

- Mamy do czynienia z sytuacją, która nigdy wcześniej na rynku się nie pojawiła - mówi w programie WP Koronawirus dr Jakub Bogucki, analityk rynku paliw w e-petrol. Tłumaczy w ten sposób, dlaczego na początku tego tygodnia ceny ropy spadły poniżej zera za baryłkę. - Problem dotyczył kontraktów majowych, czyli tych najbliższych. Nie było gdzie składować ropy, nie było na nią popytu. Stąd taka cena - mówi ekspert. Na tankowanie poniżej 3 złotych nie ma jednak co liczyć. - Pamiętajmy, że cena paliwa w Polsce składa się z bardzo wielu podatków. Sam surowiec to tylko część tego, co widzimy na dystrybutorze - tłumaczy ekspert. Jego zdaniem realna jest na ten moment cena 3,50 zł za litr paliwa. - Ale tylko na niektórych stacjach - twierdzi Jakub Bogucki.

8
22.04.2020 15:51

SUROWCE
 / 
Ceny ropy na giełdach lekko odbiły. Ale benzyna już poniżej 4 zł

Po głębokim spadku we wtorek oraz w środę rano, po południu notowania ropy naftowej lekko odbiły. W dalszym ciągu znajdują się jednak na poziomach, które jeszcze kilka tygodni temu wydawały się niewyobrażalne. Kierowcy mają powody do radości - średnia cena benzyny na stacjach w Polsce spadła poniżej 4 zł/litr.

27
21.04.2020 14:54

SUROWCE
 / 
Ceny ropy. Będą stopniowe zniżki przy dystrybutorach. Na rekordowo taniej ropie skorzysta Orlen

Ujemne ceny ropy na nowojorskiej giełdzie rozbudziły wyobraźnię. Na świecie zapasy benzyny są rekordowe, więc można spodziewać się zniżki przy dystrybutorach, choć z pewnym opóźnieniem. Wśród spółek paliwowych notowanych na warszawskiej giełdzie na niskich cenach ropy skorzysta Orlen, a straci Lotos.

76
13.04.2020 8:38

ENERGETYKA
 / 
Cena ropy w górę. To efekt decyzji OPEC

O prawie 5 proc. wzrosła cena ropy po wznowieniu notowań w poniedziałek o północy. To efekt niedzielnego porozumienia krajów OPEC, ograniczającego wydobycie surowca. Po początkowych wzrostach przyszła jednak korekta i cena się ustabilizowała.