Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Ceny miedzi. To może być pierwszy taki kwartał od 2014 roku

0
Podziel się:

W Chinach widać stopniową poprawę popytu na metale.

Ceny miedzi. To może być pierwszy taki kwartał od 2014 roku
(KGHM)

Ceny miedzi na giełdzie metali w Londynie znajdują się powyżej poziomu 5 tysięcy dolarów za tonę. To będzie pierwszy kwartał od czerwca 2014 roku, gdy cena czerwonego metalu zaliczy wzrost. Miedź na London Metal Exchange w dostawach 3-miesięcznych drożeje o 0,6 proc. i jest wyceniana po 5074 dolary za tonę.

W Chinach widać stopniową poprawę popytu na metale. - Na rynku fizycznym mamy pewne sygnały wskazujące na poprawę popytu, co łagodzi obawy o rekordowe zapasy miedzi na giełdzie w Szanghaju - mówi Zhang Yu, starszy strateg Yongan Futures Co. w Hangzhou.

W poniedziałek wskaźnik giełdy w Szanghaju wzrósł o prawie 2 proc. w reakcji na lepszą sytuację na rynku nieruchomości. W Chinach ceny nowych domów wzrosły w lutym w 47 miastach, podczas gdy w styczniu wzrosły w 38 - podało w piątek w komunikacie chińskie biuro statystyczne.

Notowania cen miedzi w tym roku

Notowaniom miedzi i innych metali przemysłowych sprzyja też akomodacyjna polityka monetarna amerykańskiej Rezerwy Federalnej i słabnący dolar. Rezerwa Federalna podjęła w środę decyzję o pozostawieniu bez zmian głównej stopy procentowej, ale równocześnie zmodyfikowała prognozę dotyczącą stóp procentowych. Fed sugeruje dwie podwyżki stóp procentowych w tym roku wobec czterech podwyżek, na które wskazywała poprzednia prognoza z grudnia.

W ubiegłym tygodniu miedź w Londynie zdrożała o 1,5 proc., a w piątek cena metalu osiągnęła 5131 dolarów za tonę - najwyższy poziom w czasie sesji od listopada 2015 roku

Od początku 2016 roku miedź zyskała na LME w Londynie 7 proc.

Zobacz także: Podatek miedziowy do likwidacji? Jeszcze nie teraz

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)