Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Ceny ropy naftowej. Przerwana spadkowa seria

0
Podziel się:

Od początku roku surowiec w USA zdrożał o prawie o 13 procent.

Ceny ropy naftowej. Przerwana spadkowa seria
(EAST NEWS/SIPA PRESS)

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku rosną po raz pierwszy od czterech sesji. Na rynkach oczekuje się dalszego spadku zapasów surowca w USA - informują maklerzy. Baryłka ropy West Texas Intermediate, w dostawach na lipiec na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku, jest wyceniana na 60,21 dolarów, po zwyżce o 69 centów.

Z kolei ropa Brent w dostawach na lipiec na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie zwyżkuje o 34 centy, do 64,29 USD za baryłkę.

Analitycy oceniają, że w ubiegłym tygodniu zapasy ropy w USA spadły o 1,75 mln baryłek. Dane na ten temat zostaną przedstawione w środę przez Departament Energii USA (DoE). Tymczasem amerykańskie rafinerie przygotowują się do zwiększenia produkcji benzyny przed zbliżającym się początkiem sezonu wakacyjnych wyjazdów w USA.

Na rynek docierają informacje o tropikalnym sztormie Bill w Zatoce Meksykańskiej, co zmusiło firmy naftowo-gazowe do ewakuacji pracowników. Koncern Royal Dutch Shell wycofał niektórych pracowników ze swoich instalacji naftowych w Zatoce Meksykańskiej, ale nie spodziewa się, aby Bill uszkodził urządzenia.

- Na rynku jest na razie wystarczający popyt, aby powstrzymać ceny ropy przed większymi spadkami - ocenia David Lennox, analityk Fat Prophets w Sydney. - Ale po stronie podaży nie ma jakichś znaczących zmian stąd też nie ma powodu do większych wzrostów notowań surowca - wskazuje.

Ropa w USA staniała podczas poprzedniej sesji o 44 centy do 59,52 USD za baryłkę. Od początku 2015 r. surowiec w USA zdrożał o prawie o 13 proc.

Porównaj na wykresach spółki i indeksy

giełda
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)