Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
ceny ropy
26.10.2016 08:36

Rosja woli mrozić niż ciąć. Ceny ropy w dół o 1,5 proc.

Ceny ropy naftowej na giełdzie paliw w Nowym Jorku spadają o 1,5 proc. Na rynku pojawiły się informacje, że Rosja wolałaby zamrożenie dostaw surowca na obecnym poziomie niż obniżanie produkcji. Notowaniom ropy nie pomagają też dane o mocnym wzroście amerykańskich zapasów surowca. Wznowiono też eksport z Nigerii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Aidan/CC/Flickr)

Baryłka ropy West Texas Intermediate w dostawach na grudzień na giełdzie paliw NYMEX w Nowym Jorku jest wyceniana po 49,21 dolarów, po zniżce o 75 centów, czyli 1,5 proc. Brent w dostawach na grudzień na giełdzie paliw ICE Futures Europe w Londynie tanieje o 62 centy, czyli 1,2 proc., do 50,17 dolarów za baryłkę.

Notowania ropy naftowej

Agencja Interfax podała, że cięcie produkcji ropy przez Rosję nie wchodzi w rachubę. Tak poinformował przedstawiciel Rosji w Wiedniu w ramach spotkania "Dialog energetyczny OPEC - Rosja".

Dodatkowo Royal Dutch Shell ogłosił, że powrócił do eksportu ropy z terminalu Forcados w Nigerii. Nigeryjskie władze podały, że naprawy w Delcie Nigru po ataku partyzantów zostały zakończone.

Pod koniec września Organizacja Krajów Eksportujących Ropę Naftową (OPEC) zgodziła się wstępnie podczas nieformalnego spotkania w Algierze na obniżenie dziennego limitu wydobycia surowca do 32,5 mln baryłek. Kraje OPEC po raz pierwszy od ośmiu lat osiągnęły porozumienie w sprawie ograniczenia wydobycia surowca.

Dzienny limit wydobycia ma zostać ograniczony do 32,5 mln baryłek, czyli o prawie 750 tys. baryłek mniej niż w sierpniu. Końcowe porozumienie w sprawie cięcia dostaw ropy może zostać podpisane podczas listopadowego spotkania OPEC.

OPEC chce zachęcić Rosję, aby przyłączyła się do cięcia dostaw ropy, co ustabilizowałoby sytuację na rynkach paliw.

Jeden z członków OPEC - Irak - zagroził, że może wyłamać się z decyzji kartelu o cięciu dostaw ropy. W niedzielę podczas konferencji w Bagdadzie minister ropy Iraku Jabbar Al-Luaibi oświadczył, że Irak powinien zostać zwolniony z obowiązku obniżenia dostaw swojej ropy, bo jest uwikłany w wojnę z islamskimi bojownikami.

Tymczasem premier Iraku Haider Al-Abadi powiedział, że nadal są jednak szanse na rozwiązanie sprawy OPEC-Irak co do poziomów dostaw ropy przez Irakijczyków.

We wtorek Amerykański Instytut Paliw (API) podał, że amerykańskie zapasy ropy wzrosły w ub. tygodniu o 4,75 mln baryłek. W środę oficjalne dane na temat zapasów paliw w USA przedstawi po 16.30 Departament Energii (DoE). Analitycy oceniają, że zapasy ropy w USA wzrosły w poprzednim tygodniu o 2 mln baryłek.

We wtorek ropa na NYMEX w Nowym Jorku staniała o 56 centów do 49,96 dolarów za baryłkę, najniżej na zamknięciu handlu od 17 października.

Tagi: ceny ropy, giełda, wiadomości, gospodarka, surowce, najważniejsze, gospodarka światowa, giełda na żywo
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
26-10-2016

Patologia I SocjalizmA na polskich stacjach ceny w górę ! Dziękujemy ci PISssie za "dojną zmianę" !

26-10-2016

asCo na to państwowi monopoliści-złodzieje z Orlenu -Lotosu i stacji benzynowych???

26-10-2016

KrisPIS dowali nowy podatek i bedzie jeszcze drożej.. na 500 + musi być

Rozwiń komentarze (60)